Warszawa: Movement research – spotkanie z Rią Higler

Zdjęcie: Warszawa: Movement research – spotkanie z Rią Higler

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Choreografia i coaching, czyli najnowsze metody pracy z ciałem. Już w najbliższy poniedziałek wyjątkowe spotkanie w XS z jedną z najważniejszych nauczycielek tańca eksperymentalnego w Europie, Rią Higler – współtwórczynią amsterdamskiej szkoły choreografii SNDO (School for News Dance Development).

Ria Higler –w latach 1989-1998 dyrektorka artystyczna School for New Dance Development, z którą związana jest od wielu lat. W swojej pracy nad związkami ciała i umysłu łączy zamiłowanie do podróży oraz zainteresowania badawcze, eksplorując sposoby funkcjonowania tańca w kulturze zachodniej i kulturach pozaeuropejskich. Jako pedagog opracowała eklektyczny i osobisty styl uczenia, jak prowadzić research ruchowy, skupiając się na praktyce adaptacji jako sposobie ćwiczenia ciała i umysłu w celu rozbudzenia pomysłowości i elastyczności w procesie otrzymywania i przetwarzania informacji. Warsztaty i coaching mają za zadanie poszerzyć znaczenie świadomości i doświadczenia w procesie samopoznania oraz w sposobach podejmowania procesu twórczego.
http://www.ahk.nl/theaterschool/opleidingen-dans/sndo/teachers/ria-higler/

Podczas spotkania zaprezentowana zostanie najnowsza publikacja SNDO autorstwa Rii Higler.
Rozmowa będzie tłumaczona na język polski.

Spotkanie realizowane w ramach warsztatów choreograficznych organizowanych przez Fundację Burdąg:
https://www.facebook.com/events/419555908253045/

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: XS, ul. Narbutta 27 A.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close