Warszawa/Wychodząc od działania/Warsaw Dance Department: „Wychodząc od działania” – warsztaty z Marią Stokłosą i Alicją Bielawską i pokazy

Zdjęcie: Warszawa/Wychodząc od działania/Warsaw Dance Department: „Wychodząc od działania” – warsztaty z Marią Stokłosą i Alicją Bielawską i pokazy

Maria Stokłosa „Wychodząc od działania”. Fot. Katarzyna Szugajew.

Wersja do druku

Udostępnij

Wychodząc od działania to projekt, w którym artystki pytają o potencjalne możliwości choreografii. Choreografia jest tutaj rozumiana jako kompozycja, ale także jako sytuacja spotkania wielu elementów i ich wzajemne oddziaływanie. Jednym z podstawowych aktorów jest tutaj widz. Stopniowo poznaje on zasady działania, dzięki czemu granica między nim a performerką zaczyna się zacierać. Celem warsztatów jest przeniesienie praktyki solowej na performatywne działanie grupy. Wich  trakcie uczestnicy poznają elementy i metodę pracy choreograficznej i będą mogli je bezpośrednio wypróbować w praktyce podczas dwóch pokazów z publicznością.

Warsztaty zakładają wprowadzenie do zadań opartych na oryginalnym materiale praktyki improwizacyjnej Meg Foley – Action is Primary, oraz rozwinięciach tej praktyki autorstwa Marii Stokłosy. Centralnym punktem zainteresowania jest tutaj uwaga i podążanie za nią w działaniu z ruchem, wyobraźnią, słowem i przedmiotami.

Częścią warsztatów będzie praca z rzeźbiarką Alicją Bielawską, która współpracuje z Marią Stokłosą przy projekcie Wychodząc od działania. Artystka jest autorką obiektów wykorzystywanych podczas pokazów spektaklu. Punktem wyjścia dla tworzenia tych przedmiotów jest ruch performerki i potencjał, jaki mogą razem z nim wytworzyć. Podczas warsztatów Alicja Bielawska opowie, w jaki sposób pracuje z rzeźbą tworzoną z myślą o tańcu i choreografii.  Wykorzystując gotowe przedmioty, wspólnie z uczestnikami warsztatu będzie szukać nowych kształtów, skojarzeń i inspiracji do ruchu.

Warsztaty skierowane są do osób dorosłych mających kontakt z ruchem, jak również do osób początkujących, ciekawych i świadomych siebie. Zapraszamy także artystów innych dziedzin sztuki chcących poznać narzędzia pracy improwizacyjnej z ruchem, ciałem i przedmiotem.

Zgłoszenia do 15 listopada na adres:

kasiasztarbala@fundacjaburdag.com

Koszt udziału w warsztatach: 150 zł

Wstęp na pokazy bezpłatny.

Strona www wydarzenia: http://fundacjaburdag.com/blog/maria-stoklosa-wychodzac-od-dzialania/

Maria Stokłosa – performerka i choreografka. Ukończyła choreografię w School for New Dance Development (SNDO) w Amsterdamie oraz wydział tańca współczesnego w London Contemporary Dance School at The Place. Jej ostatnie prace to Złote demonyWylinka, Intercontinental oraz MaMa Perform. Jest autorką ruchu do opery Pawła Mykietyna Czarodziejska góra. Współpracuje m.in. z Peterem Pleyerem, Meg Foley i Wojtkiem Ziemilskim. Jest członkinią kolektywu Centrum w Ruchu oraz prezeską Fundacji Burdąg, a także przewodniczącą Rady Programowej Instytutu Muzyki i Tańca.

Warsztaty realizowane w ramach projektu Wychodząc od działania współfinansowanego przez m.st. Warszawa.

Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

Więcej informacji:
www.fundacjaburdag.com
www.facebook.com/FundacjaBurdag

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:30

Warszawa: Studio Warsaw Dance Department, Pałac Kultury i Nauki, brama wjazdowa od ul. Emilii Plater, po lewej stronie Sali Kongresowej, warsztaty w godz. 10.30-13.00.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close