Warszawa/Scena Tańca Studio 2016/V: Maria Stokłosa „Intercontinental”

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio 2016/V: Maria Stokłosa „Intercontinental”

Fot. Marta Ankiersztejn

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach V odsłony Sceny Tańca Studio 2016 odbędzie się prezentacja spektaklu Intercontinental Marii Stokłosy. Intercontinental to solowe przedstawienie, którego akcja toczy się w zmiennym krajobrazie budowanym za pomocą materacy. Artystka podejmuje kolejne zadania – podejmuje próby własnej sprawności, wymyśla kolejne sposoby na pokonanie lęków. Obserwujemy zmienną relację pomiędzy przedmiotem a podmiotem – materace są zarówno elementami scenografii, jak i bohaterami poszczególnych scen. Spektakl podejmuje tematykę poszukiwania intymności w sytuacji nieobecności drugiego człowieka, a także próby ukojenia w towarzystwie wyimaginowanych postaci.

Kiedy spadasz, pozostaje jedynie mieć nadzieje, że na samym dole leży góra materacy.

choreografia i wykonanie: Maria Stokłosa

światła: Michał Głaszczka

produkcja: Fundacja Burdąg

partnerzy: tragantDansa, Barcelona
czas trwania: 40 min.

Maria Stokłosa – choreografka i tancerka.Ukończyła choreografię w School for New Dance Development (SNDO) w Amsterdamie oraz wydział tańca współczesnego w London Contemporary Dance School at The Place. Jest autorką spektakli: Wylinka, MaMa Perform, Intercontinental, Prawa Półkula, Vacuum, Fall in D – prezentowanych w Polsce, Niemczech, Austrii, Holandii, Rosji i USA. Spektakl Zatańczmy Chopina w jej choreografii, stworzony wspólnie z Januszem Stokłosą na zamówienie Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, miał swoją premierę podczas Expo 2010 w Szanghaju. W latach 2006–2008 była związana z choreografem Jeremym Wade’em, występując w Glory oraz And pulled out their hair… m.in. w Berlinie, Brukseli, Nowym Jorku, Buenos Aires i Montevideo. Tańczyła także w This Universe Maiji Reety Raumanni, Project Zero Point Sary Shelton Mann, Die Zauberflote Mina Tanaki, B.O.B. The Final Cut Dicka Wonga; sex me not Aitany Cordero. Od 2008 roku Maria Stokłosa jako prezeska Fundacji Burdąg bierze aktywny udział w życiu tanecznym w Polsce. W 2013 wraz z grupą kilkunastu choreografów powołała do życia Centrum w Ruchu – kolektyw oraz miejsce dla eksperymentalnej choreografii w Warszawie. W latach 2011-2012 tworzyła ideę oraz program międzynarodowego festiwalu młodej choreografii Przegląd Nowego Tańca. Od 2008 organizuje warsztaty i rezydencje choreograficzne w Domu Pracy Twórczej Burdąg. Jako edukatorka współtworzyła z Iloną Trybułą Laboratorium Improwizacji, prowadziła – dzięki stypendium MKIDN – autorski program edukacyjny Lab Nowego Tańca oraz była opiekunką artystyczną projektów dla młodych choreografów – „Kilka kroków do Lutosławskiego” (organizowanego przez Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie) oraz „Choreo-Lab Warsaw-Zurich” (organizowanego przez Tanzhaus w Zurichu wraz z Fundacją Burdąg/Centrum w Ruchu). Prowadziła także zajęcia w Szkole Pedagogów Teatru przy Instytucie Teatralnym w Warszawie oraz liczne warsztaty tańca, improwizacji oraz choreografii w Polsce i zagranicą. Jest członkinią międzynarodowej sieci choreografów Advancing Peforming Arts Project (APAP). Od 2014 roku jest także przewodniczącą Rady Programowej Instytutu Muzyki i Tańca.

***

Scena Tańca Studio

 

Bilety:

Pierwszy etap sprzedaży (do 15 maja)
– 15 zł / jeden spektakl;
– 25 zł  / 35* zł — karnet całodniowy

Drugi etap sprzedaży (od 16 maja)
– 20 zł / jeden spektakl;
– 35 zł / 45* zł — karnet całodniowy

*od 3 spektakli

Warsztaty dla dorosłych
20 zł / osoba

Warsztaty dla dzieci
5 zł / dziecko
Zgłoszenia na warsztaty należy
przesyłać drogą mailową na adres
magdalena.grabowska@teatrstudio.pl 
do 20 maja (pt.), godz. 12.00.

Bilety do nabycia w kasie Teatru Studio oraz za pośrednictwem strony internetowej Teatru Studio: www.teatrstudio.pl

programatorka: Jadwiga Majewska

organizatorzy:

Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

dofinansowano ze środków:       

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawy

Logo Teatr Studio (miniaturka)  Logo IMIT (miniaturka)

Zakochaj się w Warszawie - logo (miniaturka)   MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:15

Warszawa: Malarnia, Teatr Studio, Pl. Defilad 1.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close