Warszawa/Centrum w Ruchu: „Widz z centrum” – pokaz finałowy „Lab Nowego Tańca”

Zdjęcie: Warszawa/Centrum w Ruchu:  „Widz z centrum” – pokaz finałowy „Lab Nowego Tańca”

Fot. Kfir Bolotin.

Wersja do druku

Udostępnij

Widz w Centrum to ostatni etap projektu Lab Nowego Tańca, prowadzonego przez Marysię Stokłosę. Uczestnicy projektu pragną podzielić się z widzem tym, nad czym pracowali przez czternaście tygodni w Centrum w Ruchu w Wawerskiej Strefie Kultury oraz podczas kilku dni w Domu Pracy Twórczej Burdąg. Była to praca oparta na historii nowego tańca spojrzenie na metody kilku pionierów i reformatorów sztuki tanecznej. Tematem przewodnim była dynamika między ciałem a umysłem twórcy/performera.

Uczestnicy przyznają, że mają znacznie więcej pytań niż odpowiedzi.  Pokaz będzie się składał z działań warsztatowych ułożonych w strukturę. Będzie to godzinna seria zadań tworzonych i poprawianych na bieżąco przez uczestniczki. Każda performerka będzie choreografką. Każdy ruch, przedmiot, tekst czy emocje potraktowane zostaną jako równorzędny materiał.

Ideą Labu Nowego Tańca był rozwój na trzech płaszczyznach: techniki ruchu, improwizacji i choreografii. Program Labu zakładał, że taniec dzisiaj to dyscyplina łącząca predyspozycje fizyczne z inteligencją, wrażliwością i krytycznym spojrzeniem na otaczającą rzeczywistość. Lab Nowego Tańca to projekt Marysi Stokłosy realizowany w ramach stypendium z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jak dojechać: Stacja kolejki S1 i autobusu 521: PKP Międzylesie lub 525 (przystanek Pożaryskiego)

Wstęp bezpłatny.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 14:00

Warszawa: Wawerska Strefa Kultury, ul. Żegańska 1a, 2 piętro, s. 118 (obok windy)

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close