Warszawa: Weekendowe warsztaty z Anną Marią Krysiak i Igorem Podsiadłym

Zdjęcie: Warszawa: Weekendowe warsztaty z Anną Marią Krysiak i Igorem Podsiadłym

Anna Maria Krysiak

Wersja do druku

Udostępnij

Sie tu tańczy oraz Fundacja Burdąg zapraszają na kolejne weekendowe warsztaty tańca współczesnego, które tym razem poprowadzą Anna Maria Krysiak i Igor Podsiadły.  Zajęcia prowadzone będą w dwóch grupach zaawansowania – otwartej i zaawansowanej. Anna Maria Krysiak poprowadzi lekcje physical dance, a Igor Podsiadły – techniki tańca oraz świadomości ciała. Zajęcia odbywać się będą w warszawskiej Akademii Tańca M & I Sulewskich.

Opis warsztatów:

 

Anna Maria Krysiak – physical dance

 

Jej technika powstała na bazie wieloletniego doświadczenia pracy w Śląskim Teatrze Tańca oraz pracy z wieloma innymi pedagogami i choreografami z Europy, Kanady, Anglii i USA. Technika ta jest wynikiem własnych badań nad możliwościami ciała człowieka, kładąc nacisk na wykorzystanie impulsów z niego wypływających, ciężaru ciała, swobodnego przepływu energii, pędu, zawieszeń (czyli balansowania miedzy stanem równowagi, a upadkiem) i współdziałania z siłą grawitacji.

Igor Podsiadły

–    technika tańca:

Poprzez ćwiczenia rozluźniające i wzmacniające na podłodze lekcja rozwija się aż do eksplozywnych sekwencji tańca. Nacisk położony jest rozwijanie koordynacji ruchowej, używanie ciężaru ciała w celu nabrania pędu oraz na umiejętności wykorzystywania napięcia i rozluźnienia w ruchu.

–  świadomość ciała:

Zajęcia maja na celu przekazanie podstawowej wiedzy o anatomii i funkcjonowaniu układu ruchu oraz zastosowaniu tej wiedzy w codziennym treningu tancerza. Szczególny nacisk położony jest na zapobieganie kontuzjom.

Harmonogram

GRUPA OTWARTA:

piątek: 18:30-19:30 Anna 19:30-20:30 Igor

sobota: 10:00-11:30 Anna 12:00-14:00 Igor niedziela: 9:00-11:00 Igor 11:30-13:00 Anna

GRUPA ZAAWANSOWANA: piątek:16:30-17:30 Anna 17:30-18:30 Igor

sobota:14:30-16:30 Anna 17:00-19:00 Igor – technika 19:15-21:15 Igor – świadomość ciała

niedziela: 13:00-15:00 Igor – technika 15:15-17:15 Igor – świadomość ciała 17:45-19:45 Anna

Miejsce: Warszawa, ul. Miedziana 11, Akademia Tańca M&I Sulewskich, sala nr 2

Koszt: do 14.02.2012 – gr. otwarta = 200 zł / gr. zaawansowana = 300zł CAŁOŚĆ!

Od 15.02.2012 – gr. otwarta = 250 zł / gr. zaawansowana = 350 zł

Zapisy, info: sietutanczy@gmail.com

Ilość miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. Gwarancją miejsca na warsztacie jest wpłata odpowiedniej kwoty.

Przed wpłatą kwoty należy najpierw ZGŁOSIĆ chęć uczestnictwa drogą MAILOWĄ, w celu ustalenia, czy są jeszcze miejsca w grupie.

O pedagogach:

Anna Maria Krysiak – absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu. W latach 1990-1992 pracowała w Teatrze Wielkim im. St. Moniuszki w Poznaniu. W latach 1992-2005 była tancerką Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu. Współpracowała ze Szkołą Baletową w Bytomiu, Swarthmore College w Pensylwanii(USA), University Salt Lake City w Utah, Mary University w Winona (Minnesota) i University of Calgary. Prowadziła warsztaty tańca współczesnego na wielu festiwalach w Polsce, Rosji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, USA i Kanadzie. Tańczyła w choreografiach Anny Sokolov „Dreams”, Melissy Monteros, Avi Kaisera (Batsheva Dance Company), Conrada Drzewieckiego, Poula Claydena(DV8), Marka Haima, Stephan Brinkman (Pina Bausch Theatre), Davida Dorfmana oraz innych choreografów współpracujących z ŚTT. Brała udział w projekcie Battery Dance Company w Nowym Jorku do muzyki na żywo z Cracow Klezmer Band. W 2000 roku otrzymała Medal im. Karola Szymanowskiego za wybitny wkład w rozwój sztuki tanecznej, przyznany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W latach 2004-2008 współpracowała z W&M Physical Theatre Melissa Monteros i Wojtek Mochniej (Canada-Calgary). W latach 2006­2008 była choreografem i tancerką zespołu Grand Theatre (Junction Theatre) – Calgary, Canada. Latem 2008 roku współpracowała z Mariuszem Trelińskim przy realizacji Opery „Król Roger” Karola Szymanowskiego, którego premiera odbyła się w Teatrze Marijńskim (Opera Petersburska) w St.Petersburg pod dyrygenturą Valerego Giergieva. Wiosną 2010 roku w Teatrze Wielkim w Warszawie brała udział w spektaklu “ Between “ do muzyki Agaty Zubel w reżyserii Maji Kleczewskiej . Od 2009 roku działa jako niezależny choreograf, tancerz i pedagog tańca współczesnego w Polsce i poza granicami kraju.

Igor Podsiadły – z tańcem współczesnym zetknął się po raz pierwszy będąc członkiem Teatru Tańca Alter, gdzie pracował pod kierunkiem Witolda Jurewicza. Kilkakrotnie brał również udział w projektach artystycznych autorstwa Leszka Bzdyla. W 2004 roku korzystając ze stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozpoczął studia na Akademii Tańca w Rotterdamie. Po ukończeniu studiów nawiązał stałą współpracę z zespołem Club Guy & Roni (Holandia), który jest stałym gościem wielu międzynarodowych festiwali. Pracuje również jako asystent choreografa i nauczyciel tańca w Holandii, Niemczech i na Litwie.

Organizatorzy:

Sie tu tańczy – Ola Zdunek oraz Fundacja Burdąg

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Warszawa, ul. Miedziana 11, Akademia Tańca M

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close