Burdąg k. Szczytna: Wakacje na Mazurach z Metodą Feldenkraisa i improwizacją kontaktową

Zdjęcie: Burdąg k. Szczytna: Wakacje na Mazurach z Metodą Feldenkraisa i improwizacją kontaktową

Fot. Martyna Gaweł.

Wersja do druku

Udostępnij

Od prowadzących:

W miejscowości Burdąg na Mazurach będziemy praktykować i tańczyć, poruszać się i „kontaktować”, a poza tym pysznie jeść, rozmawiać, spacerować i odpoczywać. Będziemy uczyć się w relaksie i świadomości tego, co robimy. Zregenerujemy się pozbywając zbędnych napięć i otwierając na nowe doświadczenia. Mamy nadzieję, że 7 dni regularnej praktyki pogłębi ją i przyniesie rezultaty trudne do uzyskania na co dzień czy na weekendowych warsztatach.

Będą dni z przewagą Feldenkraisa, będą z przewagą „kontaktu”.  Dużo czasu poświęcimy lekcjom na głębokie czucie, np. oczu. Będziemy stopniowo rozszerzać naszą uwagę, aby móc jednocześnie być świadomym samego siebie, swojego ciała i jego nawet najmniejszych części, myśli i emocji, a także obecności partnera, grupy, przestrzeni i wszystkiego, co nas otacza. Wszystko to w stałym kontakcie z przyrodą. Kilka metrów od naszej przestrzeni jest jezioro, w którym można się kąpać, a wieczorami – ognisko.

Zajęcia poprowadzą Natalia Oniśk i Paweł Wójtowicz. Więcej informacji o prowadzących i ich praktykach poniżej.

Organizatorzy zapraszają wszystkich, także w parach i rodzinnie. Wiek i kondycja fizyczna nie są ograniczeniem.

Miejsce: Studio Burdąg, Burdąg 68, 12-122 Burdąg k. Szczytna, Mazury, 194 km od Warszawy, 205 km od Gdańska

Dojazd: http://www.burdagstudio.com/dojazd/

Rozpoczęcie: 12 lipca (środa) o 13.00 obiadem

Zakończenie:
18 lipca (wtorek) o 13.00 obiadem – można zostać do końca tego dnia

Zajęcia codziennie w dwóch blokach: porannym i popołudniowym. Wieczorami ognisko, jamy, sesje indywidualne, rozmowy i oczywiście wolny czas.

Noclegi: oferujemy w pokojach 2-osobowych, 4-osobowych, 10-osobowych oraz na sali i pod namiotem.

Wyżywienie: oferujemy 3 posiłki dziennie, a 12.07 obiad i kolację oraz 18.07 śniadanie i obiad.

Cena: za udział w 7 dniach warsztatów oraz nocleg przy zapłaconej zaliczce do 15 maja:
– 600 zł – nocleg na sali lub pod namiotem
– 700 zł – nocleg w 10-osobowym pokoju z łóżkami i pościelą
–  800zł – nocleg w 4-osobowym pokoju z łóżkami i pościelą
– 900 zł – nocleg w 2-osobowym pokoju z łóżkami i pościelą

Przy zapłaceniu zaliczki po 15 maja ceny rosną o 100 zł.

Można też wykupić wyżywienie za 330 zł. Dostępne opcje wegetariańskie.

Osoby towarzyszące, które nie biorą udziału w zajęciach płacą jedynie za nocleg, czyli odpowiednio 300 zł (sala / namiot), 400 zł (pokój 10-os.), 500 zł (pokój 4-os.) i 600 zł (pokój 2-os.) plus wyżywienie, jeśli są nim zaintersowane.

Zapisy: u Natalii Oniśk na e-mail:

to.punkt.kontaktu@gmail.com>z dopiskiem w tytule „Burdag”.

W odpowiedzi osoby zgłaszające się  otrzymają wiadomość, jak przesłać zaliczkę 300 zł, która jest równoznaczna z rezerwacją miejsca na warsztacie.

Więcej informacji u prowadzących: Paweł (600 603 155) oraz Natalia (663 480 307)

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/1114230508689067/

Improwizacja kontaktowa – technika tańca, w której kontakt fizyczny jest punktem startowym poszukiwań poprzez improwizację ruchową. Na poziomie techniki KI bada, jak radzić sobie z ciężarem – oddawaniem go, przyjmowaniem i wprawianiem go w ruch, jak słuchać poprzez dotyk, ruch i ciężar. Tańczenie CI wymaga umiejętności zarządzania swoim ciałem i ruchem w efektywny sposób, zgodny z prawami fizyki. A ponieważ Ci jest improwizowaną formą tańca, bazuje na komunikacji, w której w każdym momencie negocjujemy z partnerem kierunki, dynamikę, kształty. Od początku istnienia w improwizację kontaktową wpisane jest poszukiwanie i eksperymentowanie.

Natalia Oniślk – edukatorka, tancerka, performerka i aktywistka taneczna. Prowadzi regularne zajęcia i warsztaty z kontakt improwizacji, improwizacji i świadomości ciała. Uczestniczka wielu warsztatów i coachingów ruchowych z zakresu somatyki, improwizacji i choreografii. Studiuje Body-Mind Centering® (Somatic Movement Education Program). Praktykuje Metodę Feldenkraisa i Ruch Autentyczny. Ukończyła kurs choreografii eksperymentalnej organizowany przez Centrum w Ruchu. Jako performerka współpracowała z Renatą Piotrowską -Auffret, Marią Stokłosą i Pauliną Święcańską. Jest współzałożycielką Fundacji Ciało Się, zajmującej się szerzeniem pracy z ciałem w jej terapeutycznych i artystycznych aspektach

Metoda Feldenkraisa – metoda nauki nowych ruchów poprzez świadomość. Rozwinięta przez Moshe Feldenkraisa, doktora fizyki i mistrza judo, oparta na neurobiologii. Zmienia nawyki ruchowe, poprawia koordynację i równowagę, zmniejszą napięcia mięśniowe i poprawia oddech. Harmonizuję pracę układu nerwowego i funkcjonowanie całej osoby.

Paweł Wójtowicz – certyfikowany nauczyciel Metody Feldenkraisa, jeden z kilku w Polsce, zajmuje się nią od 7 lat, ukończył nauczycielski 4-letni trening w Anglii. Jest członkiem Brytyjskiego Stowarzyszenia Metody Feldenkraisa. Prowadzi regularne zajęcia w Krakowie i warsztaty w całej Polsce oraz zagranicą. Pracuje z dorosłymi i dziećmi zarówno zdrowymi jak i niepełnosprawnymi, w szczególności z ograniczeniami ruchu o podłożu neurologicznym np. z dziecięcym porażeniem mózgowym. Pracuje w języku polskim, rosyjskim i angielskim. Ukończył z wyróżnieniem socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie u prof. Piotra Sztompki. Interesuje się myślą filozoficzną, m.in. taoizmem i fenomenologią Maurice’a Merleau-Ponty’ego.

Więcej informacji na: http://pawelwojtowicz.pl/

oraz https://www.facebook.com/Met.Feldenkraisa/

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Burdąg k. Szczytna/Mazury: Studio Burdąg, Burdąg 68.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close