Warszawa/XS: Renata Piotrowska-Auffret „Air is a drug” – work in progress oraz instalacja

Zdjęcie: Warszawa/XS: Renata Piotrowska-Auffret „Air is a drug” – work in progress oraz instalacja

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Art Stations Foundation, Centrum w Ruchu i Fundacja Burdąg zapraszają na pokaz work in progress spektaklu Renaty Piotrowskiej-Auffret Air is a drug. W pracy Air is a drug powietrze jest tematem oraz obiektem eksploracji i manipulacji, a jednocześnie pretekstem do spekulacji i konfrontacji z tematem podmiotowości. Niewidoczne i nieuchwytne, jest jednocześnie witalną substancją. W fikcyjnym świecie, staje się odczuwalne poprzez praktyki doświadczania-powietrza i formowania-powietrza. W przestrzeni galeryjnej XS Renata Piotrowska proponuje umieszczenie instalacji – paraorganicznego poruszającego się tworu, który powstał w ścisłej współpracy ze scenografką Anną Gołdanowską. Jest to integralna część jej nowego spektaklu. Piotrowska zaproponuje również interwencję choreograficzną związaną z poszukiwaniami ruchowymi w tej pracy. Częścią wydarzenia będzie rozmowa z artystką i z filozofem, Pawłem Mościckim.

Rozmowa Dominika Skrzypkowskiego z Renatą Piotrowską-Auffret o instalacji Air is a drug w XS

Instalacja Air is a drug będzie otwarta w XS w dniach 18-22 marca (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 11.00 do 17.00.

koncept, choreografia: Renata Piotrowska-Auffret
instalacja: Anna Gołdanowska
współpraca: Tatiana Kamieniecka, Magdalena Ptasznik, Korina Kordova, Eleonora Zdebiak

produkcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk
współprodukcja: STSpot, Fundacja Burdąg w ramach projektu Centrum w Procesie, dofinansowanym przez Miasto Stołeczne Warszawa” oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
organizator: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, XS

Wstęp wolny!

* * *

Renata Piotrowska-Auffret – jest choreografką i performerką; w swoich pracach wykorzystuje narzędzia tańca współczesnego, zwłaszcza jego nowych nurtów i sztuk performatywnych. Piotrowska konfrontuje choreografię z myśleniem konceptualnym. W swoich spektaklach obok badań nad percepcją i empatią kinetyczną interesuje ją kontemplacja wspólczesnego świata, czerpanie inspiracji z własnych doświadczeń i tekstów teoretycznych z zakresu nauk humanistycznych. Ma na swoim koncie spektakle: Teraz (2007), Tańcząc z Wrogiem (2007), seria UNKNOWN (2008-2010), break SZTUKA WOJNY (2010), UNKNOWNS.SEANS (2011), film taneczny Inside (2011), The Forest_work in progress (2013), Śmierć. Ćwiczenia i wariacje (2014). Pracowała również z reżyserami teatralnymi tworząc choreografie do spektakli dramatycznych (Maria Kwiecień, Ewa Piotrowska, Konrad Dworakowski).

Paweł Mościcki – filozof, eseista i tłumacz, adiunkt w Instytucie Badań Literackich PAN, członek Uniwersytetu Muri im. Franza Kafki. Interesuje się współczesną filozofią, różnymi dziedzinami sztuki (literatura, teatr, kino, sztuki wizualne) a także krytycznymi dyskursami politycznymi. Tłumaczył książki Alaina Badiou, Dereka Attridge’a, Slavoja Žižka, Jacquesa Rancière’a. Jest redaktorem tomu Maurice Blanchot. Literatura ekstremalna (2007) oraz autorem książek: Polityka teatru. Eseje o sztuce angażującej (2008), Godard. Pasaże (2010), Idea potencjonalności. Możliwość filozofii według Giorgio Agambena (2013), My też mamy już przeszłość. Guy Debord i historia jako pole bitwy (2015).

Logo Fundacja Burdąg (oryginał) Logo ASF (miniaturka) XS logo (miniaturka)

Pokaz współfinansuje m.st. Warszawa.

Zakochaj się w Warszawie - logo (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: XS, ul. Narbutta 27A

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close