Skinner releasing Technique jako klucz do procesu twórczego

Zdjęcie: Skinner releasing Technique jako klucz do procesu twórczego

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Burdąg Marysi Stokłosy zaprasza na 6-dniowe letnie warsztaty Skinner releasing Technique jako klucz do procesu twórczego w dniach 3–8 września 2011.Warsztaty poprowadzi Bettina Neuhaus − tancerką i choreografką oraz certyfikowaną nauczycielką SRT™.

Celem warsztatów jest wprowadzenie do podstawowych zasad techniki Skinner Releasing Technique™ oraz ukazanie korzyści, jakie wnosi ten system nauczania tańca w rozwijaniu indywidualnego ruchu i w procesie twórczym. Każdy dzień warsztatów rozpoczyna się lekcją Skinner Releasing.

Podstawy zdobyte podczas porannych lekcji są rozwijane popołudniu. Służą jako wytyczne do ćwiczeń z improwizacji i kompozycji.

Celem projektu jest zapoznanie uczestników z podstawami Skinner Releasing Technique™ jako nowoczesnej metody zakładającej istnienie wrodzonej mądrości ciała, która może być środkiem prowadzącym do indywidualnego procesu twórczego; jako metody łączącej naukę techniki tańca z praktyką działania, które opiera się na intuicji; jako nauki gotowości do działania pod wpływem wewnętrznych i zewnętrznych impulsów.

Skinner Releasing Technique™ (SRT) to unikalne podejście do tańca stworzone przez amerykańską artystkę Joan Skinner w latach 60.i wciąż doskonalone. Polega na doświadczeniu kreatywności poprzez ruch i taniec oraz na integracji ciała z umysłem. Przeznaczone jest zarówno dla tancerzy profesjonalnych, jak i dla osób o niewielkim doświadczeniu tanecznym. Odwołując się do samodzielnej pracy, SRT wspiera indywidualny sposób uczenia się każdej osoby i wzbogaca różne style tańca.

SRT kieruje uczniów za pomocą poetyckich wyobrażeń. Słowne metafory prowadzą do kinetycznego doświadczenia. Obok obrazów stosuje również muzykę, która symuluje wyobraźnię ucznia i stanowi dodatkowy impuls do spontanicznego, improwizowanego ruchu. Lekcje Skinner Releasing Technique™ opierają się także na wyspecjalizowanej pracy z partnerem opartej na wykresach (graphs), polegającej na dotyku. Praca ta  sprzyja procesowi rozluźniania napięć mięśni i zmianie nawyków z nimi związanych. Dzięki rozluźnieniu (z ang. releasing) uczeń pogłębia swoją świadomości ciała i odkrywa nowe sposoby tańczenia.

Praktykowanie SRT indywidualnie, z partnerem i w grupie pozwala w sposób dynamiczny i wielostronny poprawić postawę ciała, umożliwia swobodny i bezwysiłkowy ruch oraz rozwija artykulację.

W programie warsztatów są lekcje 1-6 Skinner Releasing Technique™ na poziomie wprowadzającym (Introductory Level), który w całości składa się z 15 lekcji.

Więcej informacji o SRT:

www.skinnerreleasing.com

https://community.contactquarterly.com/journal/view/skinner

Bettina Neuhaus jest tancerką i choreografką oraz certyfikowaną nauczycielką Skinner Releasing TechniqueTM. Muzykę i taniec studiowała w Folkwang Hochschule w Essen w Niemczech, School for New Dance Development w Amsterdamie oraz University of Washington. Brała udział w warsztatach i projektach wybitnych choreografów jak Julyen Hamilton, Steve Paxton, Deborah Hay, Lisa Nelson, David Zambrano, Mark Tompkins i Berre Phillips.

www.bettinaneuhaus.com

Program warsztatów

 Uczestnicy pracować będa w grupie przez 6 godzin dziennie. Po warsztatach sala taneczna będzie dostępna dla uczestników do indywidualnej pracy oraz do dodatkowych prac laboratoryjnych i prezentacji. Zarówno Bettina Neuhaus jak i obecna podczas warsztatów Marysia Stokłosa będą prowadzić i wspierać wymianę artystyczną.

Info o płatnościach & zapisy:

http://www.burdagstudio.com/category/aktualnosci/

Marysia Stoklosa,

maria.stoklosa@burdagstudio.com
Tel. +48 501024506

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close