Warszawa/Centrum w Ruchu: pokaz pracy na zakończenie warsztatów z Benem Jarrettem

Zdjęcie: Warszawa/Centrum w Ruchu: pokaz pracy na zakończenie warsztatów z Benem Jarrettem

Fot. z materiałów organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Sie tu tańczy, Fundacja Burdąg oraz Centrum w Ruchu serdecznie zapraszają na otwarte dla publiczności zakończenie warsztatów z Benem Jarrettem. To okazja do poznania sposobu pracy pedagoga oraz jej efektów, obejrzenia uczestników w ruchu, rozmowy, wymiany doświadczeń. Wstęp wolny.

Opis warsztatów:

Warsztaty poświęcone zostały pojęciu „nowego człowieka”: istoty, która akceptuje fakt, że jej ciało podlega ciągłym (i najczęściej mimowolnym) interakcjom z jej naturalnym środowiskiem – z ciałami pobliskich ludzi lub innych istot, a także z otaczającymi ją emocjami i zjawiskami. Co więcej, „nowy człowiek” przyjmuje, że jest tylko jednym z wielu uczestników w niekończącej się sieci wzajemnych interakcji. Pojęcia i problemy, które stanowią temat warsztatów, wynikają z dogłębnego zainteresowania kwestiami wzajemnych relacji, komunikacji oraz interakcji z otaczającym nas światem.

Codzienne zajęcia obejmują ćwiczenia relaksacyjne w parach, ćwiczenia z zasłoniętymi oczami oraz trening rytmiczny w szeregu. Mają one na celu przygotowanie uczestników do świadomego odkrywania siebie oraz tworzenia własnych etiud. Uczestnicy będą także wykorzystywać nową wiedzę podczas tworzenia struktur performatywnych (partytur). Prace te mają na celu znalezienie wspólnej płaszczyzny pomiędzy światem wyobraźni i rzeczywistością, przy jednoczesnym uwzględnieniu spojrzenia obserwatorów (publiczności). Uczestnicy odkrywają dostępne narzędzia twórcze oraz omawiać strategie tworzenia ram koncepcyjnych prac. Etiudy powstaną w oparciu o prace literackie, rysunki oraz aktywną dyskusję z partnerami i grupą.

 

O pedagogu:

http://brjarrett.blogspot.com/2013/06/statement.html

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Warszawa: Centrum w Ruchu (Wawerska Strefa Kultury) ul. Żegańska 1a,

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close