Burdąg: „States of grace/Stany uniesienia” – warsztaty z Nancy Stark Smith i Mike’m Vargasem

Zdjęcie: Burdąg: „States of grace/Stany uniesienia” – warsztaty z Nancy Stark Smith i Mike’m Vargasem

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 25 czerwca – 3 lipca Fundacja Ciało Się we współpracy z Fundacją Burdąg zapraszają na wyjątkowe taneczne wydarzenie States of Grace/ Stany uniesienia: CI, kontemplacja i kompozycja z Nancy Stark Smith i Mike’m Vargasem (muzyka)

25.06-03.07.2014, Burdąg

Warsztaty zakładają wprowadzenie do pracy z improwizacją taneczną w jej pełnym zakresie, który obecnie eksplorują Nancy i Mike, jako podstawy używając kontakt improwizacji. Praca ta będzie łączyć technikę i praktykę kontakt improwizacji, struktury improwizacyjne (w tym: Underscore), praktykę słuchania, świadomość kompozycji, praktykę kontemplacyjną, jam’owanie i obserwację. Poprzez taniec, słuchanie, patrzenie będziemy badać fizyczne i energetyczne zmiany stanów, naturalną kompozycję, obecność oraz relacje – w grupie, solo, w i poza kontaktem, w ciszy i z muzyką na żywo.

Wieloletni współpracownik Nancy, muzyk, kompozytori improwizator, Mike Vargas wniesie swój punkt widzenia oraz wzbogaci pracę swoją muzyką.

Praktyka

Nancy Stark Smith: była profesjonalną gimnastyczką sportową kiedy trafiła na taniec współczesny na początku lat 70-tych. Brała udział w pierwszych peformensach kontakt improwizacji u boku Steve’a Paxtona w 1972 i od tego czasu przyczynia się w znaczącym stopniu do popularyzacji tej techniki tańca poprzez swoją pracę nauczycielską, performerską i publicystyczną. W 1975 stworzyła Contact Quarterly, magazyn poświęcony kontakt improwizacji, który do dziś wydaje i redaguje. Jej debiutancka książka, Caught Falling: The Confluence of Contact Improvisation, Nancy Stark Smith, and Other Moving Ideas, została wydana w 2008.www.nancystarksmith.com

Mike Vargas:  przygodę z muzyką rozpoczął w 1959. Ciekawość i zamiłowanie do współpracy zaprowadziły go do wielu różnych miejsc, zaczynając od koktajl-barów w Indonezji a na Lower East Side w Nowym Jorku kończąc. W 1978 zaczął specjalizować się muzyce do tańca. Obecnie pracuje jako wolny strzelec komponując muzykę do performensów, warsztatów, nagrywając i improwizując w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Od 14 lat ściśle współpracuje z Nancy Stark Smith. Wydał 9 płyt CD z własną muzyką i pracuje na wydziale tańca w Smith College w Northampton, Massachusetts. www.mikevargas.net

CZAS
25.06 – 03.07.2014

25.06 – przyjazd po południu, rejestracja, krótka wprowadzająca sesja wieczorem
26.06 – 02.07 – zajęcia od godz. 10 do godz. 18, z 90-miutową przerwą na obiad
W połowie warsztatu (ok. 29.06) przewidywana jest dłuższa przerwa. Tego dnia odbędzie się najwyżej jedna sesja.
03.07 – wyjazd

MIEJSCE
Warsztat odbędzie się w pięknie położonym wśród łąk, lasów i jezior miejscu  – w Domu Pracy Twórczej w Burdągu http://www.burdagstudio.com/

OPŁATY
Koszt udziału w warsztacie: 1135 zł
Koszty noclegów i wyżywienia*: 565 zł

* w ramach wyżywienia organizatorzy zapewniają wegetariańskie obiady i najprawdopodobniej śniadania.
Warsztat przeznaczony jest dla osób z kilkuletnim doświadczeniem w kontakt improwizacji !
Udział w warsztacie  –  na podstawie odpowiedzi na pytania w ankiecie, która zostanie rozesłana do zainteresowanych. Zgłoszenia do 31 marca 2014.

Pytania i zgłoszenia: states.of.grace.poland@gmail.com

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Dom Pracy Twórczej w Burdągu

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close