VIII Gdański Festiwal Tańca „żywioły”: Renata Piotrowska-Auffret „Wspólne”

Zdjęcie: VIII Gdański Festiwal Tańca „żywioły”: Renata Piotrowska-Auffret „Wspólne”

Fot. Marta Ankiersztejn

Wersja do druku

Udostępnij

VIII edycję Gdańskiego Festiwalu Tańca zdominują żywioły. Podobnie jak w ubiegłych latach festiwal otworzą trójmiejskie premiery a po nich pokazane zostaną spektakle polskie i zagraniczne. Salę Suwnicową  zdominują niesamowite, wypełnione powietrzem instalacje.

Renata Piotrowska-Auffret: „Widzowie mogą przede wszystkim spodziewać się pięknych wrażeń, nie tylko wizualnych, ale również takich kinestetyczno-sensorycznych. Próbujemy pracować z powietrzem, mimo że brzmi to dość abstrakcyjnie. Budujemy współczesny rytuał, podczas którego powietrze jest rzeczywiście nie tylko tematem tej pracy, ale także obiektem manipulacji i eksploracji. Robimy to z jednej strony poprzez pracę z oddechem, a z drugiej poprzez pracę z realnym powietrzem, które jest wokół nas.”

choreografia: Renata Piotrowska-Auffret

wykonanie: Natalia Oniśk, Tatiana Kamieniecka, Magdalena Przybysz

dramaturgia:Eleonora Zdebiak

instalacja: Anna Gołdanowska

światło: Joanna Leśnierowska

współpraca artystyczna: Tatiana Kamieniecka, Korina Kordova, Magdalena Ptasznik

produkcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk / współprodukcja: STSpot

partnerzy: Fundacja Burdag, Centrum w Ruchu, Instytut Adama Mickiewicza

premiera : 6.11.2015, Art Stations Foundation Poznań

czas trwania: 45 min.

Renata Piotrowska jest choreografką i performerką, absolwentką wydziału  choreograficznego ex.e.r.ce w Montepllier i Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza. Swoje projekty realizowała w takich miejscach jak: CSW Zamek Ujazdowski, Galeria Zachęta, Nowy Teatr, Teatr Studio, Instytut Teatralny, Art Stations Foundation, Narodowe Centrum Tańca w Paryżu.W roku 2008 i 2010 jej spektakle były wytypowane do prestiżowego przeglądu – Polska Platforma Tańca. W warszawskim Teatrze Ochota realizuje swój autorski program edukacyjny „Mam ochotę na taniec”. Jest członkinią warszawskiego kolektywu choreografów Centrum w Ruchu.

***

Organizatorem GDAŃSKIEGO FESTIWALU TAŃCA jest Klub Żak, a Festiwal realizowany jest dzięki dofinansowaniu z Miasta Gdańsk, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem Festiwalu jest  Gdańska Infrastruktura Wodno-Kanalizacyjna.

BILETY:

3 zł – na Kartę Tancerza / 8 zł – pokazy konkursowe Solo Dance Contest, zniżka* na Kartę Dużej Rodziny / 15 zł – zniżka* dla studentów, uczniów i dzieci oraz seniorów / 20 zł – zniżka* na Kartę do Kultury / 25 zł

KARNETY JEDNODNIOWE / 3.06 / 4.06 / 6.06 / 7.06 

20 zł – zniżka* dla studentów, uczniów oraz seniorów / 30 zł – zniżka* na Kartę do Kultury / 40 zł

WARSZTATY / KARNETY

20 zł – na Kartę Tancerza* / 60 zł / 70zł – karnety 3-osobowy (rodzic + 2 dzieci)  / 50 zł – karnet 2-osobowy (rodzic + 1 dziecko)

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i karty przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 kartę)

Sprzedaż biletów i karnetów (od 9 maja) oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00).

Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w. 117 (w godzinach pracy kasy).

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close