Burdąg k. Szczytna: Warsztaty „Tancerz – łowca snów”. Prowadzenie: Anna Godowska, Sławek Krawczyński

Zdjęcie: Burdąg k. Szczytna: Warsztaty „Tancerz – łowca snów”. Prowadzenie: Anna Godowska, Sławek Krawczyński

Fot. Daniel Morfina

Wersja do druku

Udostępnij

Anna Godowska i Sławek Krawczyński zapraszają do Burdąga na intensywne warsztaty tańca współczesnego zatytułowane

Tancerz – łowca snów. Warsztaty poświęcone będą metodzie pracy ze snami, śnieniem i nieświadomością w praktyce tańca.

Od prowadzących:

Metoda zastosowana podczas warsztatów jest efektem naszej kilkunastoletniej pracy badawczej i artystycznej w zastosowaniu idei psychologii analitycznej Carla Gustawa Junga oraz Psychologii Zorientowanej na Proces Arnolda Mindella w praktyce tańca. Zgodnie z tymi ideami śnienie jest permanentną rzeczywistością. Jest obecne tu i teraz w doświadczeniach ciała, w fantazjach, we wspomnieniach, w relacjach z innymi ludźmi. Dlatego istotą i zarazem wielką zaletą naszej metody jest możliwość pracy z każdym rodzajem indywidualnego i zbiorowego doświadczenia.

Warsztaty uczą, w jaki sposób korzystać z zasobów nieświadomości: jak odnajdywać jej impulsy, jak je rozwijać i przekształcać w taniec. Dzięki tym technikom można odkryć, głębiej poczuć i zrozumieć związki pomiędzy ciałem i psychiką oraz poznać sposoby na wykorzystanie tych związków w procesie twórczym. Ideą warsztatów jest pokazanie pomostu pomiędzy  techniką tańca współczesnego a tańcem „źródłowym” rozumianym  tu jako naturalny, energetyczny przepływ treści psychicznych i duchowych poprzez ciało.

Łówca snów

Łowca snów patrzy sercem, otwiera się na nieznane i wyrusza mu na spotkanie, poza horyzont zwyczajnej świadomości. Wyostrzając wszystkie zmysły, czeka, aż pojawi się poczucie, wizja, dźwięk albo zapach, który przykuje jego uwagę.  Podążając za tymi impulsami i przemieniając w ruch wrażenia, które przepełniają jego ciało,  wkracza do krainy snów, gdzie wszystkie codzienne zjawiska odsłaniają swój niecodzienny wymiar, a jednocześnie to, co z początku zdawało się niepojęte, z wolna staje się bliskie. Stopniowo doświadczenie się pogłębia, a ruch przekształca się w taniec – sen zostaje pochwycony. Rodzi się tancerz niezwykły – tancerz-łowca snów.  Jego ostateczną zdobyczą jest świeżość percepcji, nowa jakość świadomości, nowe twórcze spojrzenie, uważność, akceptacja oraz niezwykłe poczucie energii i radość. W ten sposób znajdujemy się u źródeł samego tańca.

Tancerz – łowca snów stanowi syntezę doświadczeń artystów z realizacji projektu badawczego prowadzonego od 2004 roku pod nazwą Taniec Śniącego Ciała, a od 2013 roku jako Święto Snów. Ten długofalowy projekt, inspirowany metodami  Carla Gustawa Junga i Arnolda Mindella, realizowany był dzięki pomocy takich instytucji jak Centre national de la danse Pantin-Paris, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie,  Centrum le Manege w Mons,  Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk w Poznaniu, Biuro Kultury Miasta Stołecznego Warszawy, Centrum Kultury w Lublinie,  Fundacja Ciało/Umysł.

Większość przedsięwzięć artystycznych i edukacyjnych Godowska i Krawczyński zrealizowali w ramach tego projektu, między innymi spektakle Taniec śniącego ciała, Tańcząc Sarę Kane, Dion.is.us, Topinambur, Niżyński. Święto snów, Bataille i świt nowych dni.

Więcej informacji na temat nowych prac artystów można znaleźć na stronie: www.swietosnow.com

Miejsce: Studio Burdąg  to unikalne miejsce stworzone przez artystów dla artystów.  Znajduje się ono na zamkniętym terenie, oddalonym od wsi, co daje duże poczucie spokoju i komfortu. Na terenie posesji znajduje się duży ogród, a  także jeziorko przekształcone w basen. Studio stworzone zostało z myślą o tancerzach, jest bardzo przestrzenne i profesjonalnie wyposażone (podłoga baletowa, nagłośnienie, klimatyzacja).

W tym pięknym i niezwykle życzliwym dla artystów miejscu Anna Godowska i Sławek Krawczyński przygotowywali kilka ze  swoich  projektów artystycznych.

 

Więcej o Studio Burdąg i miejscach noclegowych na stronie: www.burdagstudio.com

Dojazd: http://www.burdagstudio.com/dojazd/

Do udziału w coachingu prowadzący zapraszają tancerki i tancerzy tańca współczesnego oraz performerów, którzy:

– postrzegają taniec i pracę z ciałem jako wehikuł do samopoznania i rozwoju

– są ciekawi wewnętrznych odkryć i otwarci, by się nimi dzielić z innymi

– są gotowi do przekraczania granic własnej samooceny i krytyki

– mają w sobie szczerość, cierpliwość, pokorę i uważność

Ze względu na komfort pracy liczba miejsc jest ograniczona.

Pełny opis warsztatów oraz informacje organizacyjne można znaleźć tutaj:

http://www.swietosnow.com/warsztaty.html

CENA

warsztaty + zakwaterowanie + sala dostępna od 6.00– 22.00

1320 zł  – cena aktualna do 21 lipca, możliwość wpłaty w trzech ratach:

I rata – 320zł zaliczka potwierdzająca uczestnictwo w coachingu płatna do 20 czerwca

II rata – 500 zł płatna do 20 lipca

III rata – 500 zł płatna w dniu przyjazdu gotówką lub przelewem do 14 sierpnia

 

Po 21 lipca cena wynosi 1420 zł i możliwa jest płatność w dwóch ratach:

I rata – 700 zł płatna do 30 lipca

II rata – 720z ł płatna w dniu przyjazdu gotówką lub przelewem do 14 sierpnia

Wyżywienie płatne oddzielnie:

3 posiłki dziennie – 350 zł (dzień przyjazdu kolacja, dzień wyjazdu śniadanie i obiad)

tylko obiady – 175zł

Jest możliwość samodzielnego przygotowania posiłków (dostęp do wspólnej, bardzo przestronnej, w pełni wyposażonej kuchni).

Wpłaty należy dokonywać na Stowarzyszenie Scena 96, ul. Raszyńska 32/44 lok.140 02-026 Warszawa.

numer rachunku: ING Bank Śląski S.A. 82 1050 1041 1000 0022 9220 3748 w tytule: Coaching Burdąg.

Zapisy i informacje: swietosnow@theriteofdreams.pl lub pod nr telefonu: 509 326 526

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Studio Burdąg, Burdąg 68, 12-122 Burdąg k. Szczytna, Mazury, 194 km od Warszawy, 205 km od Gdańska.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close