Poznań/Polska Sieć Tańca 2018: Renata Piotrowska-Auffret „Śmierć. Ćwiczenia i wariacje” i Paweł Sakowicz „TOTAL”

Zdjęcie: Poznań/Polska Sieć Tańca 2018: Renata Piotrowska-Auffret „Śmierć. Ćwiczenia i wariacje” i Paweł Sakowicz „TOTAL”

Fot. Marta Ankiersztejn

Wersja do druku

Udostępnij

Polska Sieć Tańca to sformalizowana forma współpracy ośrodków, wspierających sztukę tańca w naszym kraju. W ramach programu prezentacji, realizowanych w ramach Sieci w 2018 roku odbędzie się w Starym Browarze (Art Stations Foundation) w Poznaniu pokaz dwóch spektakli jednego wieczoru: TOTAL Pawła Sakowicza i Śmierć. Ćwiczenia i wariacje Renaty Piotrowskiej-Auffret.

Śmierć. Ćwiczenia i wariacje

Śmierć jest doświadczeniem, które nie może być opowiedziane. Renata Piotrowska-Auffret usiłuje zainscenizować spotkanie ze śmiercią, gromadzi różne scenariusze, składające się na performatywny dyptyk, podróżuje przez wieki (nie)doświadczania śmierci i korzysta z ich artystycznych, kulturowych i społecznych reprezentacji. Kreuje wielokrotne spotkanie ze śmiercią, wciągając ją w choreografię jak nieuchwytną partnerkę.

choreografia i wykonanie: Renata Piotrowska-Auffret

dramaturgia: Bojana Bauer

reżyseria światła: Ewa Garniec

realizacja światła: Łukasz Kędzierski

produkcja: Fundacja Burdąg

premiera: 31 października 2014, Warszawa

czas trwania: 40 minut

Spektakl Śmierć. Ćwiczenia i wariacje został wybrany do Aerowaves Twenty 17.

Renata Piotrowska-Auffret – choreografka i performerka. Ukończyła program ex.e.r.ce „Research and Choreography” w I.C.I. – Centre Chorégraphique National de Montpellier/Languedoc-Roussillon we Francji. Jest kilkukrotną stypendystką Instytutu Adama Mickiewicza, Art Stations Foundation, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2017 roku została przez Aerowaves wybrana do Top Twenty, dwudziestki najbardziej obiecujących choreografów w Europie. Należy do kolektywu warszawskich choreografów Centrum w Ruchu, współtworzy kurs „Choreografia w Centrum”. Zestawia choreografię z myśleniem konceptualnym.

renatapiotrowska.plcentrumwruchu.pl

TOTAL

Spekulowanie o wirtuozerii tanecznej może opierać się na doświadczeniu, ale niekoniecznie daje się empirycznie sprawdzić. Celem takiej spekulacji jest osiągnięcie określonego obrazu wirtuozerii tanecznej poprzez wykorzystanie przewidywalnych zmian ekonomicznych, politycznych i metahumanistycznych. Cechą charakterystyczną spekulacji o wirtuozerii tanecznej jest podejmowanie ryzyka w budowaniu radykalnych scenariuszy dotyczących polityki pragnień.

Trailer

choreografia, tekst i wykonanie: Paweł Sakowicz

opieka artystyczna: Dalija Aćin Thelander

realizacja techniczna i światła: Łukasz Kędzierski

produkcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk (spektakl powstał w ramach Solo Projekt Plus 2015 – programu rezydencyjnego Art Stations Foundation)

premiera: 12 grudnia 2015, Stary Browar, Studio Słodownia +3, Poznań

czas trwania: 30 minut

Paweł Sakowicz – choreograf i tancerz, absolwent politologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz choreografii i performansu w London Contemporary Dance School. Jego prace Bernhard i TOTAL zaproszono na PPT 2014 i PPT 2017. Pracuje z choreografami i artystami wizualnymi oraz jako choreograf przy spektaklach teatralnych. Został wyróżniony w 22. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Był stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nominowany do Paszportów „Polityki” 2016 w kategorii „Teatr”.

pawelsakowicz.com

Logo ASF (miniaturka)

Polska Sieć Tańca i Partnerzy (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close