Poznań: „Mama Perform” – chor. Marysia Stokłosa

Zdjęcie: Poznań:  „Mama Perform” – chor. Marysia Stokłosa

Fot. ASF

Wersja do druku

Udostępnij

MaMa Perform jest spektaklem, którego tematem przewodnim jest macierzyństwo: stereotypy z nim związane, społeczne i kulturowe wyobrażenia o nim, ale przede wszystkim osobiste doświadczenia uczestniczek – matek. Maria Stokłosa zebrała i połączyła to wszystko w serię wieloznacznych obrazów, w których równorzędne role odgrywa to co ważne, to z czego się śmiejemy, świętości, wulgaryzmy i banały życia codziennego. Rola matki nie ulega tu zaszufladkowaniu. Widzimy prawdziwe kobiety, ich troski, ich pytania (o to co tracimy, a co zyskujemy dzięki doświadczeniu macierzyństwa) i ich marzenia o tym jak mogłoby być. Celem MaMa Perform jest zarówno aktywizacja grupy matek, które podczas kilku miesięcy poznawały tajniki eksperymentalnego tańca i tworzyły materiał do spektaklu, jak również zaangażowanie odbiorców do dialogu na temat macierzyństwa.

Choreografia: Marysia Stokłosa

Współpraca artystyczna/udział: Małgorzata Remiarz, Natalia Żuchowska, Jolanta Sambor, Monika Trąbińska, Magdalena Drągowska-Ramaszkan, Marzena Jazowska, Katarzyna Dańska, Agata Brzozowicz, Wilejka Zagórowska

Pomysł/Koordynacja: Wilejka Zagórowska

Czas trwania: 45 minut

Rezerwacje i informacje: magda@fundacjamama.pl

W spektaklu wykorzystano następujące utwory: Bedbugs zespołu Brooks oraz Mamacita zespołu Outkast. Fragment bajki pochodzi z książki Noc bez księżyca (Gefen Shira, Etgar Keret. Tłumaczenie: Agnieszka Maciejowska, Michał Rusinek).

Gdzie można zobaczyć MaMa Perform:

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych Łódź 16 listopada, godz. 19.00 (wstęp wolny)

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego Warszawa 28 listopada, godz. 19.00 (wstęp wolny)

Studio Słodownia +3, Stary Browar Poznań 1 grudnia, godz. 19.00

Ośrodek Kultury Ochoty OKO Warszawa 8 grudnia, godz. 19.00

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem Projektu jest Ośrodek Kultury Ochoty OKO, Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, Fundacja Burdąg.

Organizator: Fundacja Mama.

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)         logo mama (miniaturka)            Logo Oko (miniaturka)            Logo AOIA (miniaturka)

Logo ASF (miniaturka)              Logo IT (miniaturka)            Logo Fundacja Burdąg (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close