Spektakle

Poznań: „Mama Perform” – chor. Marysia Stokłosa

Zdjęcie: Poznań:  „Mama Perform” – chor. Marysia Stokłosa

Fot. ASF

Wersja do druku

Udostępnij

MaMa Perform jest spektaklem, którego tematem przewodnim jest macierzyństwo: stereotypy z nim związane, społeczne i kulturowe wyobrażenia o nim, ale przede wszystkim osobiste doświadczenia uczestniczek – matek. Maria Stokłosa zebrała i połączyła to wszystko w serię wieloznacznych obrazów, w których równorzędne role odgrywa to co ważne, to z czego się śmiejemy, świętości, wulgaryzmy i banały życia codziennego. Rola matki nie ulega tu zaszufladkowaniu. Widzimy prawdziwe kobiety, ich troski, ich pytania (o to co tracimy, a co zyskujemy dzięki doświadczeniu macierzyństwa) i ich marzenia o tym jak mogłoby być. Celem MaMa Perform jest zarówno aktywizacja grupy matek, które podczas kilku miesięcy poznawały tajniki eksperymentalnego tańca i tworzyły materiał do spektaklu, jak również zaangażowanie odbiorców do dialogu na temat macierzyństwa.

Choreografia: Marysia Stokłosa

Współpraca artystyczna/udział: Małgorzata Remiarz, Natalia Żuchowska, Jolanta Sambor, Monika Trąbińska, Magdalena Drągowska-Ramaszkan, Marzena Jazowska, Katarzyna Dańska, Agata Brzozowicz, Wilejka Zagórowska

Pomysł/Koordynacja: Wilejka Zagórowska

Czas trwania: 45 minut

Rezerwacje i informacje: magda@fundacjamama.pl

W spektaklu wykorzystano następujące utwory: Bedbugs zespołu Brooks oraz Mamacita zespołu Outkast. Fragment bajki pochodzi z książki Noc bez księżyca (Gefen Shira, Etgar Keret. Tłumaczenie: Agnieszka Maciejowska, Michał Rusinek).

Gdzie można zobaczyć MaMa Perform:

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych Łódź 16 listopada, godz. 19.00 (wstęp wolny)

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego Warszawa 28 listopada, godz. 19.00 (wstęp wolny)

Studio Słodownia +3, Stary Browar Poznań 1 grudnia, godz. 19.00

Ośrodek Kultury Ochoty OKO Warszawa 8 grudnia, godz. 19.00

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem Projektu jest Ośrodek Kultury Ochoty OKO, Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, Fundacja Burdąg.

Organizator: Fundacja Mama.

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)         logo mama (miniaturka)            Logo Oko (miniaturka)            Logo AOIA (miniaturka)

Logo ASF (miniaturka)              Logo IT (miniaturka)            Logo Fundacja Burdąg (miniaturka)

powiązane

Ludzie

Maria Stokłosa

Maria Stokłosa

MaMa Perform jest spektaklem, którego tematem przewodnim jest macierzyństwo: stereotypy z nim związane, społeczne i kulturowe wyobrażenia o nim, ale przede wszystkim osobiste doświadczenia uczestniczek – matek. Maria Stokłosa zebrała i połączyła to wszystko w serię wieloznacznych obrazów, w których równorzędne role odgrywa to co ważne, to z czego się śmiejemy, świętości, wulgaryzmy i banały życia codziennego. Rola matki nie ulega tu zaszufladkowaniu. Widzimy prawdziwe kobiety, ich troski, ich pytania (o to co tracimy, a co zyskujemy dzięki doświadczeniu macierzyństwa) i ich marzenia o tym jak mogłoby być. Celem MaMa Perform jest zarówno aktywizacja grupy matek, które podczas kilku miesięcy poznawały tajniki eksperymentalnego tańca i tworzyły materiał do spektaklu, jak również zaangażowanie odbiorców do dialogu na temat macierzyństwa.   Choreografia: Marysia Stokłosa Współpraca artystyczna/udział: Małgorzata Remiarz, Natalia Żuchowska, Jolanta Sambor, Monika Trąbińska, Magdalena Drągowska-Ramaszkan, Marzena Jazowska, Katarzyna Dańska, Agata Brzozowicz, Wilejka Zagórowska Pomysł/Koordynacja: Wilejka Zagórowska Czas trwania: 45 minut Rezerwacje i informacje: magda@fundacjamama.pl W spektaklu wykorzystano następujące utwory: Bedbugs zespołu Brooks oraz Mamacita zespołu Outkast. Fragment bajki pochodzi z książki Noc bez księżyca (Gefen Shira, Etgar Keret. Tłumaczenie: Agnieszka Maciejowska, Michał Rusinek). Gdzie można zobaczyć MaMa Perform: Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych Łódź 16 listopada, godz. 19.00 (wstęp wolny) Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego Warszawa 28 listopada, godz. 19.00 (wstęp wolny) Studio Słodownia +3, Stary Browar Poznań 1 grudnia, godz. 19.00 Ośrodek Kultury Ochoty OKO Warszawa 8 grudnia, godz. 19.00 Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem Projektu jest Ośrodek Kultury Ochoty OKO, Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, Fundacja Burdąg. Organizator: Fundacja Mama.                                                         

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close