Burdąg: Warsztaty „Autentyczność w treningu improwizacji”. Prowadzenie: Adam Adamonis, Iwona Olszowska

Zdjęcie: Burdąg: Warsztaty „Autentyczność w treningu improwizacji”. Prowadzenie: Adam Adamonis, Iwona Olszowska

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Warsztat będzie poświęcony  wydobywaniu autentyczności w treningu improwizacji, i prowadzony przez dwóch trenerów: Adama Adamonisa oraz Iwonę Olszowską. Warsztat obejmie trzy bloki zajęć: Świadomość ciałaDziałania improwizacyjne, Metamorfoza kostiumowa.

Iwona Olszowska Świadomość ciała – pogłębianie świadomości ciała, ekspresji oraz klarownego wyrażania własnego języka ruchu. Ćwiczenia i zabawa z rekwizytem. (Inspiracja Body Mind Cenetring® oraz kilka wybranych zagadnień z analizy ruchu Labana).

Adam Adamonis Działania improwizacyjne ćwiczenia odczuwania ruchu, (praca poprzez zmysły), zadania otwierające na improwizację oraz trening skojarzeń emocjonalnych i pracy ze słowem. Ćwiczenia i zabawa z rekwizytem. (Inspiracja techniką improwizacji Lee Strasberga, metodą improwizacji Davida Zambrano oraz praktyką teatralno – filmową).

Metamorfoza kostiumowa to propozycja aby spróbować własnych sił w kreacji i rzucić się w wir improwizacji. Na ten wieczór będzie specjalnie przygotowana szafa z kostiumami.


Dla kogo: Warsztat skierowany jest do wszystkich, którzy mają potrzebą twórczego wyrażania siebie i chcą odnaleźć komunikatywność z partnerami, a w szczególności do osób, które:

  • Chcą uruchomić swój głos, emocje i ruch
  • Poszerzyć swój warsztat taneczny
  • Odnaleźć swój osobisty styl komunikowania
  • Pogłębić świadomość ciała
  • Uaktywnić swoje zmysły
  • Rozbudzić swoją wyobraźnie

Miejsce: Studio Burdąg znajduje się 194 km od Warszawy i 205 km od Gdańska, w siedlisku położonym w odległości 2 km od wsi Burdąg (powiat szczycieński, gmina Jedwabno).

Koszt udziału w warsztatach to:

– przy rejestracji do 15 maja 2015 – 890 zł (zaliczka 350 zł),

– przy rejestracji od 15 maja do 29 czerwca.2015 – 960 zł (zaliczka 400 zł),

– maksymalny czas zgłoszeń – 29.05.2015.

W cenę wliczone są:

– 4 noclegi (od środy wieczór 3 czerwca – do niedzieli 7 czerwca, pokoje 4x dwójki, 2x trójka, 1x ósemka – o umieszczeniu w pokojach decyduje kolejność zgłoszeń),

– obiady mięsne/bezmięsne (I danie, II danie, deser)- kucharz z Warszawy,

– warsztaty taneczne (dwóch prowadzących) – łącznie 33h zajęć,

– sala taneczna dostępna 24h.

Zapisy: info@adamadamonis.pl

 

Adam Adamonis – aktor, tancerz i improwizator (2007 ukończył Akademię Teatralną im A. Zelwerowicza w Warszawie). W swoich kreacjach teatralnych głównie wykorzystuje techniki improwizacji oraz pracę z ciałem, wychodząc poza standardowe formy teatru. Twórca metody Organic Dance, Organic Arts która pogłębia wiedzę na temat nawyków, oraz kładzie nacisk na pracę nad wiarygodnością w ruchu. Występował na deskach stołecznych teatrów, tj.: Teatr Capitol, Teatr Dramatyczny, Teatr Scena Prezentacje, Teatr Polski, Teatr Praga/

Realizuje również własne projekty: filmowe i teatralne (2011 krótkometrażowy film Odkryj artystę, 2010 spektakl Przebudzenie w Popkulturowie /Olecko, 2008 Iwona,  Księżniczka Burgunda/ Teatr Dramatyczny, Warszawa). Ostatni spektakl improwizowany, w którym występuje to Soul Project/ PL (chor. David Zambrano).W kreacjach aktorskich można go zobaczyć w komedii Old Love (Teatr Capitol).

Iwona Olszowska – tancerka, performerka, choreograf, certyfikowana absolwentka Somatic Movement Educator wg. BMC®. Jest równie silnie związana z tańcem i teatrem, działalnością edukacyjną oraz performatywną. Od wielu lat zgłębia pracę somatyczną, łącząc ją w projekty artystyczne i edukacyjne. Uczy tańca współczesnego, świadomości ciała, improwizacji,improwizacji kontaktowej, kompozycji w Polsce oraz za granicą. Uczy w formie warsztatowej, regularnych lekcji w Krakowie oraz w programie edukacyjnym Akademii Muzycznych w Łodzi i Krakowie.

Jako niezależna tancerka Iwona Olszowska realizowała projekty międzynarodowe i krajowe. Tworzy również repertuar solowy ostatnio głównie jako improwizator. Tworzy choreografie teatralne, do tej pory powstało ponad 40 choreografii. Jest twórczynią Eksperymentalnego Studio Tańca. Obecnie pracuje projektowo z tancerzami niezależnymi, bazuje na pracy ze świadomością ciała opierając się na podstawach założeń BMC®.


Szczegółowy program warsztatów:

TRENING I Świadomość ciała (3-4h) Iwona Olszowska

Podążanie za anatomią ciała:

Poznawanie minimalnych środków wyrazu

Doświadczanie autentyczności w byciu oglądanym

Rozwijanie pamięci emocjonalnej poprzez zmysły i atencje

Uczenie się podejmowania działania akcja/reakcja

Inicjowanie oddechu jako drogę ekspresji,.. kierunki, dynamika działania

Znajdowanie organiczności wyrażania się w ruchu (motoryka, body language, kanał werbalny)

Przedłużanie wewnętrznej intencji (tzw motoring out, gest, mimika, fokus, jakości ruchu)

Eksplorowanie „charaktery” podążając za wzorcami ruchowymi, (lokomocja i kształty)

Poszerzanie zakresu w relacji (Ja, Ja i Ty, My, przestrzeń, czas)

TRENING II Działania improwizacyjne (3-4h) Adam Adamonis

1. Improwizacja aktorska Widzieć siebie. Praca z improwizacją pomaga podejmować decyzję „tu i teraz” , słuchać partnera i podążać za nim bez oceny, oczekiwań i tego co może się wydarzyć za chwilę. Punkty koncentracji: private moments, wyłączenia myślenia pojęciowego (brak oceny), dwubiegunowość – pożądanie/odrzucenie, kumulacja napięcia, napinanie/puszczanie.

2. Improwizacja performatywna, Transformacje. Będziemy przetwarzać każdą informacje na środki wyrazu jakimi są ruch, słowo, dźwięk, napięcie ciała, kontekst przestrzenny i czasowy. Punkty koncentracji: pauza

3. Praca z emocjami i słowem, Drugi impuls. Uczestnicy będą wchodzić w różne stan emocjonalne, rozpoznawać i zmieniać, wykorzystując ograniczenia ruchowe, fizyczne i przestrzenne. Punkty koncentracji: odzwierciedlenie, propozycja.

Metamorfoza kostiumowa wieczorem. Wieczorny wir improwizacji z wykorzystaniem kostiumów i nowych jakości ruchów. W tym szaleństwie będzie metoda na wcielanie się w rożne postaci i poznanie ich temperamentu.

Ola Szarek – Kuchnia artystyczna Realizuje różne projekty kulinarne oraz prowadziła własną restauracje w Warszawie.. Najbardziej lubi tworzyć nieoczywiste lecz proste połączenia, zawsze zdrowe, smaczne i dające dużo pozytywnej energii.

Więcej informacji:

http://www.adamadamonis.com/

https://www.facebook.com/organicartsstudio

Kontakt: info@adamadamonis.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Burdąg: Pęcice Małe, ul. Kamień Polny 12.

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close