Po raz pierwszy w Polsce organizowane są weekendowe warsztaty, które poprowadzą Robert Stejin i Ricardo Rubio. Warsztaty odbędą się w Burdągu, w samym w sercu mazurskiego lasu.
Szczegółowe informacje:
Plan warsztatów:
Warsztaty rozpoczynają się w piątek o godzinie 12:00. Istnieje możliwość przyjazdu już w czwartek wieczorem. Pobyt obejmuje całodniowe warsztaty plus wieczorne jamy, dyskusje, prezentacje. Zakończenie warsztatów zaplanowane jest na niedzielne popołudnie.Szczegółowy plan zostanie uzgodniony przez pedagogów i uczestników pierwszego dnia warsztatów.
Język prowadzenia warsztatów: angielski.
Opis warsztatów:
PRELUDE TO LOVE
Warsztaty poświęcone są „otwieraniu” skóry poprzez dotyk i ruch, by „wsłuchać się” w drzemiącą w ciele energię, która pobudza je we wciąż nieznany sposób.
Pedagodzy podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą na temat uzdrawiająco dotyku, myślenia szamanistycznego, tantrycznego uścisku oraz tańca i poruszania się w ciszy i w rytm muzyki. Zadadzą sobie i uczniom pytanie: czy można pozwolić ciału mówić samemu za siebie, pozostając w stanie niczym nie skażonym, pod wpływem niekontrolowanego impulsu, w oderwaniu od konwencji kulturowych? Są zafascynowani energią węża. W wielu kulturach wąż jest uznawany za potężne stworzenie o zdolnościach uzdrawiających. Symbolizuje odrodzenie (zrzucenie starej skóry), androginiczność (połączenie cech damskich i męskich) oraz przepływ energii życiowej wzdłuż kręgosłupa. Podczas warsztatów Robert i Ricardo przyjrzą się tym cechom i przetwarzają je na język performatywny, dając wyraz pozytywnej sile bycia człowiekiem. Warsztaty przeznaczone są dla tancerzy, aktorów, performerów i wszystkich, których interesuje ciało jako źródło energii. Robert szkolił się w praktykach szamanistycznych, a Ricardo – w tańcu flamenco i współczesnym.
Miejsce: Burdąg (Warmia i Mazury), koło Szczytna
Koszt:
przy wpłacie do 10 czerwca – 450zł CAŁOŚĆ!
przy wpłacie od 11 czerwca – 550zł CAŁOŚĆ
Cena obejmuje całość warsztatu, zakwaterowanie, możliwość korzystania z sali 24h!
Dodatkowo jest możliwość wykupienia na miejscu dwudaniowych obiadów (25zł/osoba/posiłek). Transport we własnym zakresie.
Zgłoszenia: sietutanczy@gmail.com
UWAGA!
Liczba miejsc BARDZO ograniczona. Zakwalifikowanym uczestnikom przesłane zostaną dane do przelewu. Gwarancją miejsca na warsztacie jest wpłata odpowiedniej kwoty do dnia 16 czerwca 2015.
O pedagogach:
Robert Steijn jest choreografem, tancerzem i pisarzem działającym w Wiedniu i Meksyku. W swoich pracach stara się nawiązywać do różnych sytuacji politycznych panujących w Austrii i Meksyku. Obecnie współpracuje z Jessiką Huber i Geraldine Chollet nad duetem Holding it together, którego tematem jest wzajemne mieszanie się kultur (May 2015, Zürich). Robert podróżuje także ze spektaklem PREMIERE w choreografii Marii Hassabi (prezentacja w Het Veem Theater 10 i 11 kwietnia), z którą w 2010 roku stworzył duet Robert and Maria. W Meksyku, razem z grupą zaprzyjaźnionych artystów, Robert prezentuje w różnych miejscach rytuał uzdrawiający, który pomaga odzyskać nadzieję na zmianę. Napisał także pracę na temat Erosa i ekologii na podstawie studiów nad drzewami w Wiedniu i Styrii, które prowadził dwa lata. W Holandii Robert pracował jako dramaturg z choreografami Gonnie Heggen i Desiree Delauney oraz reżyserem Lidy Six, co silnie ukształtowało jego twórczość. Później zgłębiał aspekty performatywne pracy szamanów. Inspiruje go także konceptualizm w sztuce. Lubi współpracę z grupach niehierarchicznych, z artystami o różnym zapleczu, angażując się w proces twórczy, w którym granice między różnymi dyscyplinami sztuki zanikają.
Ricardo Rubio jest reżyserem flamenco, choreografem i tancerzem. Pochodzi z Meksyku, gdzie ukończył studia w Meksykańskim Instytucie Flamenco i Centrum Studiów Choreograficznych (CICO – INBA). Następnie szkolił się u kilku pedagogów w Hiszpanii. W 2001 roku założył zespół Compañía INTERflamenca Ricardo Rubio. Ricardo uczestniczył w VI Międzynarodowym Festiwalu Flamenco w Vancouver (VIFF) i współtworzył z dyrektorem tego festiwalu, Rosario Ancer, międzykulturowy projekt sceniczny I-Me-Myself, prezentowany w Vancouver (Kanada) i Ciudad de México (Meksyk). Współpracował z Carolą Zertuche, dyrektorem artystycznym Teatru Flamenco w San Francisco, nad projektem Con Nombre y Apellido prezentowanym w San Francisco in Mountain View, CA. (USA). Obecnie pracuje z Marianą Collado (Almería, Hiszpania) nad międzykulturowym projektem scenicznym Ante el caos…decido dibujar una raya.
DOM PRACY TWÓRCZEJ W BURDĄGU
Oferujemy komfortowe warunki do mieszkania i pracy w pięknym, spokojnym miejscu. Na posesji znajdują się 3 budynki: dom mieszkalny oraz przebudowana obora i stodoła. W oborze znajduje się sala do tańca o wymiarach 13 na 9 m z drewnianą lub baletową podłogą, 4 dwuosobowe sypialnie, kuchnia oraz salon. Budynek posiada ekologiczny system ogrzewania z możliwością klimatyzacji sali. W stodole mieści się duży, 8-osobowy pokój oraz 2 mniejsze – 2- i 3-osobowy, kuchnia i duży taras. W ogrodzie rosną warzywa, słoneczniki i maliny. Jest również staw, w którym można się kąpać. Okolica jest cicha i odizolowana od świata – dookoła pola i lasy. Niedaleko znajduje się piękne i bardzo czyste jezioro Świętajno.
DOJAZD:
Najbliższa stacja kolejowa oraz PKS to Szczytno. Bardzo polecamy dojazd własnym samochodem.
W razie problemów z dojazdem jest możliwość zorganizowania transportu ze Szczytna do Burdąga (dobry dojazd do Szczytna PKSem).