Burdąg/Sie tu tańczy i Fundacja Burdąg: Dawid Lorenc i Marysia Stokłosa – warsztaty

Zdjęcie: Burdąg/Sie tu tańczy i Fundacja Burdąg: Dawid Lorenc i Marysia Stokłosa – warsztaty

Wersja do druku

Udostępnij

Opis warsztatów:

 

Dawid LORENC – technika tańca współczesnego

Warsztaty koncentrować się będą na szeroko pojmowanej „pracy w parterze” z elementami techniki flying-low w tańcu współczesnym. Zajmować się będziemy głównie podstawowymi zagadnieniami motoryki i kinestetyki ciała w relacjach z podłogą w elementach akrobatyki, capoeiry i breakdance. Będziemy pracowali nad umiejętnościami wydajnej zmiany poziomów, ukierunkowywania i wykorzystania pędu środków ciężkości a także możliwie najpełniejszej kontroli nad ruchem. W tym celu będziemy starali się poszerzyć własną świadomość ciała.

 

Marysia STOKŁOSA – movement reaserch i improwizacja

Szukanie własnego języka tańca:

Jak przygotować ciało do twórczego działania?

Jak je otworzyć i jak mu zaufać?

W jaki sposób zaangażować umysł, aby umożliwić sobie swobodną ekspresję? Jak szukać dramaturgii w przestrzeni? Jak komponować wydarzenia w czasie? Z czego składa się ruch i w jaki sposób komunikuje?

Poznając swój indywidualny sposób poruszania będziemy tańczyć i dzielić się spostrzeżeniami. Inspiracją do ruchu będzie dotyk, muzyka i wizualizacje. Będziemy patrzeć na siebie i rozmawiać o tańcu. Będziemy ćwiczyć świadome podejmowanie decyzji potrzebne w improwizacji i tworzeniu tańca.

 

Koszt:

do 16.04.2012 = 600zł CAŁOŚĆ !

Od 17.04.2012 = 700 zł

Opłata obejmuje udział w warsztacie oraz zakwaterowanie, dostęp do w pełni wyposażonej kuchni i całego terenu i obiektów, sali tanecznej – 24h; Wyżywienie oraz dojazd we własnym zakresie.

Zapisy, info: sietutanczy@gmail.com

Ilość miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. Gwarancją miejsca na warsztacie jest wpłata odpowiedniej kwoty.

Przed wpłatą kwoty należy najpierw ZGŁOSIĆ chęć uczestnictwa drogą MAILOWĄ, w celu ustalenia, czy są jeszcze miejsca w grupie.

 

Organizatorzy oferują komfortowe warunki do mieszkania i pracy w pięknym, spokojnym miejscu. Na posesji znajdują się 3 budynki: dom mieszkalny oraz przebudowana obora i stodoła. W oborze znajduje się sala do tańca o wymiarach 13 na 9 m z drewnianą lub baletową podłogą, 4 dwuosobowe sypialnie, kuchnia oraz salon. Budynek posiada ekologiczny system ogrzewania z możliwością klimatyzacji sali. W stodole mieści się duży, 8-osobowy pokój oraz 2 mniejsze – 2- i 3-osobowy, kuchnia i duży taras. W ogrodzie rosną warzywa, słoneczniki i maliny. Jest również staw, w którym można się kąpać. Okolica jest cicha i odizolowana od świata – dookoła pola i lasy. Niedaleko znajduje się piękne i bardzo czyste jezioro Świętajno.

 

Organizatorzy:

Sie tu tańczy. – Ola Zdunek oraz Fundacja Burdąg

kontakt: Ola Zdunek sietutanczy@gmail.com, 606-706-208

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 12:00

Burdąg k/Szczytna, ul. Kamień Polny 12, 05-806 Pęcice Małe

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close