Busko-Zdrój: Kielecki Teatr Tańca „Dziadek do orzechów” – chor. Elżbieta Szlufik-Pańtak i Grzegorz Pańtak

Zdjęcie: Busko-Zdrój: Kielecki Teatr Tańca „Dziadek do orzechów” – chor. Elżbieta Szlufik-Pańtak i Grzegorz Pańtak

Kielecki Teatr Tańca „Dziadek do orzechów” – chor. Elżbieta Szlufik-Pańtak i Grzegorz Pańtak. Fot. Bartosz Kruk

Kielecki Teatr Tańca zaprasza do Buskiego Samorządowego Centrum Kultury w Busku-Zdroju na spektakl Dziadek do orzechów, który odbędzie się 22 stycznia 2022 r. o godz. 17.00. Zaprezentuje niezwykłą kompozycję, poruszającą wyobraźnię dzieci i wzruszającą dorosłych.

Wersja do druku

Udostępnij

Fabuła przedstawiona za pomocą tańca, niezwykle obrazowa i bardzo ciekawa pod względem instrumentalnym muzyka oraz świąteczna tematyka pozwalają widzom przenosić się w świat magii i fantazji. Ważnym aspektem przedsięwzięcia jest chęć przybliżenia widzom piękna muzyki Piotra Czajkowskiego. Dziadek do orzechów jest uważany za jedno z najlepszych dzieł kompozytora, który używając w swym dziele raczej nietypowych instrumentów jak trąbki czy bębenki, starał się oddać świat dziecięcej wyobraźni. Autorami choreografii są Elżbieta Szlufik-Pańtak i Grzegorz Pańtak. Połączenie muzyki Piotra Czajkowskiego z techniką tańca jazzowego i współczesnego jest nośnikiem wartości historycznej, edukacyjnej i poznawczej. Niezwykle istotnym atutem produkcji są również kostiumy i scenografia, zaprojektowane przez uznaną scenograf i kostiumograf Małgorzatę Słoniowską, na stałe współpracującą z Operą Wrocławską.

muzyka: Piotr Czajkowski
choreografia: Elżbieta Szlufik-Pańtak, Grzegorz Pańtak
libretto w wersji autorskiej, na podstawie oryginalnego libretta: Elżbieta Szlufik-Pańtak, Grzegorz Pańtak
scenografia i kostiumy: Małgorzata Słoniowska
reżyseria światła: Grzegorz Pańtak
animacja, slajdy: Piotr Fijałkowski, Krzysztof Pańtak

Spektakl w dwóch aktach. Premiera spektaklu odbyła się 6 i 7 grudnia 2012 r. Występują artyści Kieleckiego Teatru Tańca oraz dzieci i młodzież ze Szkoły Kieleckiego Teatru Tańca.
Spektakl zrealizowano we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Kieleckiego Teatru Tańca.

Bilety (ulgowe za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej) do nabycia w kasie BSCK lub na www.biletyna.pl.

Trailer

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

inne wydarzenia

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close