Ludzie tańca

Zdjęcie: Grzegorz Pańtak

Grzegorz Pańtak, fot. materiały Kieleckiego Teatru Tańca

Wersja do druku

Udostępnij

Grzegorz Pańtak – tancerz, pedagog tańca, choreograf. Współzałożyciel i wicedyrektor Kieleckiego Teatru Tańca. Jako solista występuje gościnnie w Operze Wrocławskiej w operze Raj Utracony Krzysztofa Pendereckiego w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego (2008). Występował w operze Król Roger w reżyserii Mariusza Trelińskiego realizowanej w koprodukcji Opery Wrocławskiej Teatru Maryjskiego w Petersburgu i Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego w Edynburgu (2008). Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu (ekstern) oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Wiedzę z zakresu stylów tańca jazzowego poszerza od 1994 roku u pedagogów paryskich szkół tańca: Centre International de Danse Jazz i Studio Harmonic. Inicjator i organizator Festiwalu Tańca Kielce, imprezy corocznej, organizowanej od 2001 roku.

Jest wykładowcą tańca jazzowego na wielu warsztatach Polsce i USA, kursach kwalifikacyjnych i wyższych uczelniach: Wyższa Szkoła Umiejętności w Kielcach (studia licencjackie), Uniwersytet Rzeszowski ( studia podyplomowe), Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie (pedagogika baletu – studia magisterskie).

Laureat nagród Miasta Kielce i Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.

Grzegorz Pańtak, fot. materiały Kieleckiego Teatru Tańca

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Wydarzenia

Bibliografia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close