Busko Zdrój: Kielecki Teatr Tańca „Kopciuszek” – chor. Elżbieta Pańtak, Grzegorz Pańtak

Zdjęcie: Busko Zdrój: Kielecki Teatr Tańca „Kopciuszek” – chor. Elżbieta Pańtak, Grzegorz Pańtak

Kielecki Teatr Tańca "Kopciuszek"

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na spektakl Kopciuszek w choreografii Elżbiety Pańtak i Grzegorza Pańtaka, do libretta Elżbiety Pańtak. Zespół Artystyczny Kieleckiego Teatru Tańca oraz dzieci i młodzież ze Szkoły Kieleckiego Teatru Tańca gościnnie zagrają drugi akt z tego spektaklu na scenie Kina Zdrój w Busku Zdroju.

Wersja do druku

Udostępnij

Kopciuszek to przygotowane z wielkim rozmachem widowisko taneczno-muzyczne, przeznaczone dla całych rodzin. Tradycyjna historia Kopciuszka przedstawiona zostanie w nowoczesnym ujęciu. Choreografia powstała w oparciu o style tańca jazzowego, modern, klasycznego, neoklasycznego.

Scenografię, w skład której wchodzą m.in. monumentalne schody czy prawdziwa karoca, zaprojektował włoski scenograf Luigi Scoglio. Za projekt ponad 300 kostiumów odpowiada z kolei uznana w środowisku teatralnym kostiumograf Małgorzata Słoniowska. Libretto autorstwa Elżbiety Pańtak wzbogaca pierwowzór literacki o 17-minutową sekwencję choreograficzną z tańczącymi kogutami (jeden z nich stylizowany jest na Elvisa Presleya), kurami i kaczkami, a także próbą wyczarowania przez wróżkę karocy. W widowisku zaprezentują się zawodowi tancerze Kieleckiego Teatru Tańca, dzieci i młodzież Szkoły Kieleckiego Teatru Tańca, chór Mała Fermata duet skrzypcowy oraz dyrygent Ewa Robak.

Choreografia: Elżbieta Pańtak i Grzegorz Pańtak
Libretto: Elżbieta Pańtak
Scenografia: Luigi Scoglio
Projekty kostiumów: Małgorzata Słoniowska
Przygotowanie chóru: Ewa Robak i Magdalena Sitkowska

Więcej: https://ktt.pl/kopciuszek-buskie-samorzadowe-centrum-kultury-23-stycznia-2023-r-godz-1000/

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:00

Busko Zdrój: Kino Zdrój, Aleja Adama Mickiewicza 22

godz. 10:00

Busko Zdrój: Kino Zdrój, Aleja Adama Mickiewicza 22

godz. 12:00

Busko Zdrój: Kino Zdrój, Aleja Adama Mickiewicza 22

inne wydarzenia

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close