Bydgoszcz/XXII Bydgoski Festiwal Operowy: Suzhou Ballet „Carmen”

Zdjęcie: Bydgoszcz/XXII Bydgoski Festiwal Operowy: Suzhou Ballet „Carmen”

Fot. Klaudyna Schubert.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XXII Bydgoskiego Festiwalu Operowego Opera Nova zaprasza na pokaz spektaklu Carmen w wykonaniu chińskiego zespołu Suzhou Ballet – Suzhou Arts Performance Co., Ltd. SSCAC (Suzhou Science and Cultural Arts Centre) Ballet Theatre powstał w 2007 roku. Jest jedynym profesjonalnym baletem prowincji Jiangsu i szóstą taką formacją w Chinach. Młody teatr baletowy, dysponujący wielkim potencjałem artystycznym przedstawia oryginalne dzieła w swej siedzibie – Centrum Nauki i Sztuki w Souzhou (SSCAC). Z dyrektorem Ying Li oraz dyrektorem artystycznym Jiabin Pan u steru, tancerze łączą współczesne style taneczne z baletem klasycznym. SSCAC Ballet Theatre reprezentuje wysoki poziom artystyczny oraz rozwój kulturalny nowoczesnego Suzhou, jak też  wysokiej jakości  poziom artystyczny przedstawień w SSCAC. Członkowie zespołu wywodzą się z najlepszych szkół chińskich, z pekińską Akademią Tańca na czele. Suzhou Ballet Theatre jest najmłodszą, najbardziej dynamiczną kompanią taneczną dzisiejszych Chin.

Trailer

Dyrektorzy artystyczni Zespołu, Jiabin Pan i Ying Li, są małżeństwem. Obydwoje ukończyli Akademię Tańca w Pekinie w 1987 roku i zostali członkami Chińskiego Baletu Narodowego jako główni tancerze. W 1992 roku zostali zrekrutowani do BalletMet w Columbus w stanie Ohio w USA, a następnie tańczyli w Teatrze Baletu w Pittsburghu przez dwanaście lat przed ich zakończeniem kariery na scenie w 2006 roku. Przyznano im wiele nagród i wyróżnień międzynarodowych, na takich imprezach jak XII Międzynarodowy Konkurs Baletowy w Warnie (1986) i V Międzynarodowy Konkurs Baletowy w Osace (1987). Byli zaproszeni na występ podczas X Międzynarodowego Festiwalu Baletowego na Kubie (1987) oraz Festiwalu Andersena w Kopenhadze w Danii (1988).

Balet w dwóch aktach, czas trwania: ok. 2 godz., 1 przerwa.

Muzyka: Georges Bizet/Rodion Konstantinowicz Szczedrin

Choreografia: Jinbin Pan/YingLi

Kierownictwo muzyczne: Jinbin Pan/YingLi/Zhiwei Xu

Scenografia: Jiang Han

Reżyseria świateł: Xiaji Chen

Kostiumy: Weihong Xu/Jiajuan Xu.

Premiera: 2014.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Bydgoszcz: Opera Nova, ul. Marszałka Focha 5

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close