Spektakle

Bydgoszcz/XXVI Bydgoski Festiwal Operowy: Suzhou Ballet Theatre „Tang Yin”

Zdjęcie: Bydgoszcz/XXVI Bydgoski Festiwal Operowy: Suzhou Ballet Theatre „Tang Yin”

Opera Nova w Bydgoszczy zaprasza na spektakl baletowy Tang Yin w wykonaniu Suzhou Ballet Theatre z Chin. <strong>O spektaklu:</strong> <em>Tang Yin</em> opowiada o pełnym trudności życiu Tang Yina, uczonego, najsłynniejszego malarza epoki Ming, a zarazem utalentowanego poety żyjącego ok. 500 lat temu w południowej dolinie rzeki Jangcy. W spektaklu połączono taniec tradycyjny z nowoczesnym i znakomicie wykorzystano muzykę kompozytorów różnych epok. W ascetycznej scenografii widać inspirację delikatnymi pociągnięciami pędzla, niczym na reprodukcji chińskiego malarstwa. <strong>c</strong><strong>horeografia:</strong> Ying Li / Jiabin Pan (Kierownicy Artystyczni Suzhou Ballet) <strong>s</strong><strong>cenografia:</strong> Jiang Han <strong>światła:</strong> Xiai Han <strong>muzyka:</strong> Arvo Pärt, Edward Elgar, Johann Sebastian Bach <strong> Suzhou Ballet Theatre</strong> został założony przez Centrum Kultury i Sztuki Suzhou w czerwcu 2007 roku. Jest to jeden z sześciu profesjonalnych zespołów baletowych w Chinach oraz jedyny w Prowincji Jiangsu. Teatr ten włącza w swój repertuar oryginalne dzieła i dąży do wystawiania nowych produkcji, rozwijając talent swych tancerzy, aby osiągnęli swój najwyższy potencjał. Członkowie zespołu pochodzą z czołowych teatrów baletowych w Chinach, wliczając prestiżową Akademię Tańca w Pekinie. Ta grupa to najmłodszy, najdynamiczniejszy i tryskający energią zespół baletowy. Pod kierownictwem i przewodnictwem swych dyrektorów artystycznych – Ying Li i Jiabin Pan, Teatr Baletowy Suzhou staje się w szybkim tempie jednym z najsłynniejszych zespołów baletowych w Chinach. W 2015 roku wystąpili na XXII BFO z entuzjastycznie przyjętym spektaklem baletowym <em>Carmen</em>. Bilety w cenie 70-160 zł do kupienia na <a href="http://bilety.operanova.bydgoszcz.pl/msi/Repertoire.aspx" target="_blank" rel="noopener">stronie teatru</a>.

Wersja do druku

Udostępnij

Opera Nova w Bydgoszczy zaprasza na spektakl baletowy Tang Yin w wykonaniu Suzhou Ballet Theatre z Chin.

O spektaklu:

Tang Yin opowiada o pełnym trudności życiu Tang Yina, uczonego, najsłynniejszego malarza epoki Ming, a zarazem utalentowanego poety żyjącego ok. 500 lat temu w południowej dolinie rzeki Jangcy. W spektaklu połączono taniec tradycyjny z nowoczesnym i znakomicie wykorzystano muzykę kompozytorów różnych epok. W ascetycznej scenografii widać inspirację delikatnymi pociągnięciami pędzla, niczym na reprodukcji chińskiego malarstwa.

choreografia: Ying Li / Jiabin Pan (Kierownicy Artystyczni Suzhou Ballet)

scenografia: Jiang Han

światła: Xiai Han

muzyka: Arvo Pärt, Edward Elgar, Johann Sebastian Bach

Suzhou Ballet Theatre został założony przez Centrum Kultury i Sztuki Suzhou w czerwcu 2007 roku. Jest to jeden z sześciu profesjonalnych zespołów baletowych w Chinach oraz jedyny w Prowincji Jiangsu. Teatr ten włącza w swój repertuar oryginalne dzieła i dąży do wystawiania nowych produkcji, rozwijając talent swych tancerzy, aby osiągnęli swój najwyższy potencjał. Członkowie zespołu pochodzą z czołowych teatrów baletowych w Chinach, wliczając prestiżową Akademię Tańca w Pekinie. Ta grupa to najmłodszy, najdynamiczniejszy i tryskający energią zespół baletowy. Pod kierownictwem i przewodnictwem swych dyrektorów artystycznych – Ying Li i Jiabin Pan, Teatr Baletowy Suzhou staje się w szybkim tempie jednym z najsłynniejszych zespołów baletowych w Chinach. W 2015 roku wystąpili na XXII BFO z entuzjastycznie przyjętym spektaklem baletowym Carmen.

Bilety w cenie 70-160 zł do kupienia na stronie teatru.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close