Bydgoszcz/XXVI Bydgoski Festiwal Operowy: Suzhou Ballet Theatre „Tang Yin”

Zdjęcie: Bydgoszcz/XXVI Bydgoski Festiwal Operowy: Suzhou Ballet Theatre „Tang Yin”

Wersja do druku

Udostępnij

Opera Nova w Bydgoszczy zaprasza na spektakl baletowy Tang Yin w wykonaniu Suzhou Ballet Theatre z Chin.

O spektaklu:

Tang Yin opowiada o pełnym trudności życiu Tang Yina, uczonego, najsłynniejszego malarza epoki Ming, a zarazem utalentowanego poety żyjącego ok. 500 lat temu w południowej dolinie rzeki Jangcy. W spektaklu połączono taniec tradycyjny z nowoczesnym i znakomicie wykorzystano muzykę kompozytorów różnych epok. W ascetycznej scenografii widać inspirację delikatnymi pociągnięciami pędzla, niczym na reprodukcji chińskiego malarstwa.

choreografia: Ying Li / Jiabin Pan (Kierownicy Artystyczni Suzhou Ballet)

scenografia: Jiang Han

światła: Xiai Han

muzyka: Arvo Pärt, Edward Elgar, Johann Sebastian Bach

Suzhou Ballet Theatre został założony przez Centrum Kultury i Sztuki Suzhou w czerwcu 2007 roku. Jest to jeden z sześciu profesjonalnych zespołów baletowych w Chinach oraz jedyny w Prowincji Jiangsu. Teatr ten włącza w swój repertuar oryginalne dzieła i dąży do wystawiania nowych produkcji, rozwijając talent swych tancerzy, aby osiągnęli swój najwyższy potencjał. Członkowie zespołu pochodzą z czołowych teatrów baletowych w Chinach, wliczając prestiżową Akademię Tańca w Pekinie. Ta grupa to najmłodszy, najdynamiczniejszy i tryskający energią zespół baletowy. Pod kierownictwem i przewodnictwem swych dyrektorów artystycznych – Ying Li i Jiabin Pan, Teatr Baletowy Suzhou staje się w szybkim tempie jednym z najsłynniejszych zespołów baletowych w Chinach. W 2015 roku wystąpili na XXII BFO z entuzjastycznie przyjętym spektaklem baletowym Carmen.

Bilety w cenie 70-160 zł do kupienia na stronie teatru.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close