Bytom/Polska Platforma Tańca 2017: Karol Tymiński „This Is a Musical”

Zdjęcie: Bytom/Polska Platforma Tańca 2017: Karol Tymiński „This Is a Musical”

Fot. Marta Ankiersztejn

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Polskiej Platformy Tańca 2017 zostanie pokazany spektakl This Is a Musical Karola Tymińskiego. Muzyka elektroniczna została przeniesiona do sfery wirtualnej poprzez wynalezienie sampla. Musical ten używa ciała performera jako źródła dźwięku i w ten sposób na nowo ufizycznia instrument. Człowiek i żywa materia, z której jest zbudowany, stają się jednym przedmiotem. Ciało jest jednocześnie doświadczane i doświadczające, stając się receptorem samego siebie. Potrzeba pełnego doznania popycha performera do skrajnych działań, balansujących na granicy brutalności i czułości.

choreografia: Karol Tymiński

wykonanie: Karol Tymiński

muzyka: Karol Tymiński, Gradual

światła: Jan Cybis

kamera: Michał Andrysiak

koprodukcja: Open Latitudes, Instytut Sztuk Performatywnych

premiera: 14 listopada 2015, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie

czas trwania: 50 minut

Spektakl zawiera sceny nagości.

Karol Tymiński – choreograf urodzony w Polsce, mieszkający w Berlinie. Materiał choreograficzny czerpie z badania fizyczności ciała performera na poziomie tkanek. Od 2013 roku jest jednym z artystów europejskiej sieci APAP (Advancing Performing Arts Project). Otrzymał także wsparcie m.in. Open Latitude, ImPulsTanz – Vienna International Dance Festival, American Realness, Movement Research, Komisji Europejskiej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, programu Stary Browar Nowy Taniec, Fundacji Ciało/Umysł.

Pokaz jest zamknięty.

Spotkanie z artystami odbędzie się w poniedziałek, 3 kwietnia 2017 roku o godzinie 12.30 (Teatr ROZBARK – sala konferencyjna).

***

Polska Platforma Tańca odbywa się w dniach 1-4 kwietnia 2017. Ma na celu wyłonienie i promocję najciekawszych oryginalnych produkcji tanecznych powstałych w Polsce lub zrealizowanych przez polskich choreografów zagranicą. Idea takiego wydarzenia zrodziła się w 2003 roku w formule przeglądu „taniec.pl” w ramach Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego Ciało/Umysł w Warszawie. Do pomysłu powrócono pięć lat później. Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk i Centrum Kultury Zamek w Poznaniu zorganizowały trzy kolejne edycje Polskiej Platformy Tańca – w 2008, 2010 i 2012 roku. Od 2013 roku, na mocy porozumienia z dotychczasowymi organizatorami, głównym organizatorem Polskiej Platformy Tańca jest Instytut Muzyki i Tańca. Poprzednia edycja odbyła się w 2014 roku w Lublinie i organizowana była we współpracy z Centrum Kultury w Lublinie.

TRAILER: https://www.youtube.com/watch?v=py57m9MyJr0

Strona PPT 2017: www.polskaplatformatanca.pl

Organizator: Instytut Muzyki i Tańca

Współorganizator: Teatr ROZBARK

Partnerzy: PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie Wydział Teatru Tańca w Bytomiu, Bytomskie Centrum Kultury, Opera Śląska w Bytomiu

PPT 2017 logotypy wszystkie (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:30

Bytom: BeCek (Bytomskie Centrum Kultury), pl. Karin Stanek 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close