Bytom/Polska Platforma Tańca 2017: Kielecki Teatr Tańca „Poza horyzont” – chor. Jacek Przybyłowicz

Zdjęcie: Bytom/Polska Platforma Tańca 2017: Kielecki Teatr Tańca „Poza horyzont” – chor. Jacek Przybyłowicz

Fot. Bartosz Kruk

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Polskiej Platformy Tańca 2017 zostanie pokazany spektakl Kieleckiego Teatru Tańca Poza horyzont w choreografii Jacka Przybyłowicza. W spektaklu wykorzystana została formuła zespołowego teatru tańca, pozbawionego liniowej narracji, powstającego w oparciu o relacje między tancerzami. Spektakl odznacza się intensywną fizykalnością i ekspresją ruchu, który czerpie ze współczesnych technik i stylów tanecznych.

Słowa symbole

Szli i w dal przed siebie patrzyli.

Śnili o domu, który wciąż stał nad brzegiem. Mijali kraje i lądy zielenią pachnące.

Szli i płakali z radości.

Wracając do miejsca dzieciństwa i wiecznej młodości.

Jacek Przybyłowicz

choreografia, oprawa plastyczna: Jacek Przybyłowicz

wykonanie: Joanna Polowczyk, Grzegorz Pańtak, Tomasz Słomka, Marcos De Lima, Krzysztof Dziarmaga, Alicja Horwath-Maksymow, Dawid Kaptur, Anna Kuc, Monika Kuc-Piechota, Pamela Paprota, Marta Rolska, Marta Starostecka, Arkadia Ślósarska, Joanna Wachnienko, Mateusz Wróblewski, Liliia Zakharova, Izabela Zawadzka, Kamil Zdańkowski, Małgorzata Ziółkowska

projekt światła: Grzegorz Pańtak

produkcja: Kielecki Teatr Tańca

premiera: 16 kwietnia 2016, Kielecki Teatr Tańca w Kielcach

czas trwania: 25 minut

Kielecki Teatr Tańca powstał w 1995 roku na bazie dokonań artystycznych prywatnego zespołu Elżbiety Szlufik-Pańtak. Od 2004 roku działa jako miejska instytucja kultury. Spektakle KTT oparte są na tańcu jazzowym i tańcu współczesnym. Teatr współpracuje z choreografami, jak też realizuje koprodukcje z innymi instytucjami. Spektakle KTT były prezentowane na większości polskich scen i za granicą.

www.ktt.pl

Bilety w cenie 5 zł od osoby można kupić wyłącznie w kasie Teatru ROZBARK (ul. Kilara 29). Nie ma możliwości rezerwacji biletów. Liczba biletów jest ograniczona!

Więcej informacji: Biuro Obsługi Widza, tel. 32 428 13 11, mail: bow@teatrrozbark.pl

Spotkanie z artystami odbędzie się w niedzielę, 2 kwietnia 2017 roku o godzinie 12.30 (Teatr ROZBARK – sala konferencyjna).

***

Polska Platforma Tańca odbywa się w dniach 1-4 kwietnia 2017. Ma na celu wyłonienie i promocję najciekawszych oryginalnych produkcji tanecznych powstałych w Polsce lub zrealizowanych przez polskich choreografów zagranicą. Idea takiego wydarzenia zrodziła się w 2003 roku w formule przeglądu „taniec.pl” w ramach Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego Ciało/Umysł w Warszawie. Do pomysłu powrócono pięć lat później. Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk i Centrum Kultury Zamek w Poznaniu zorganizowały trzy kolejne edycje Polskiej Platformy Tańca – w 2008, 2010 i 2012 roku. Od 2013 roku, na mocy porozumienia z dotychczasowymi organizatorami, głównym organizatorem Polskiej Platformy Tańca jest Instytut Muzyki i Tańca. Poprzednia edycja odbyła się w 2014 roku w Lublinie i organizowana była we współpracy z Centrum Kultury w Lublinie.

TRAILER: https://www.youtube.com/watch?v=py57m9MyJr0

Strona PPT 2017: www.polskaplatformatanca.pl

Organizator: Instytut Muzyki i Tańca

Współorganizator: Teatr ROZBARK

Partnerzy: PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie Wydział Teatru Tańca w Bytomiu, Bytomskie Centrum Kultury, Opera Śląska w Bytomiu

PPT 2017 logotypy wszystkie (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:15

Bytom: Opera Śląska, ul. Moniuszki 21/23

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close