Bytom/Polska Platforma Tańca 2017: Maria Zimpel „noish~”

Zdjęcie: Bytom/Polska Platforma Tańca 2017: Maria Zimpel „noish~”

Fot. Marta Ankiersztejn

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Polskiej Platformy Tańca 2017 zostanie pokazany spektakl Marii Zimpel noish~. Noish~ jest przede wszystkim doświadczeniem intensywności, którym Zimpel i Eubanks dzielą się z publicznością. Taniec jest tu nieustannym przepływem impulsów, obrazów, skojarzeń i chwilowo uchwyconych form.

Maria Zimpel o spektaklu:

„Ciało filtruje przez siebie hałas, intensyfikując w przestrzeni rozpadanie się wszystkich swoich pojawień. Muzyka intensyfikuje ten proces. Nie ma «ja», daję temu świadectwo”.

choreografia: Maria Zimpel

muzyka:Bryan Eubanks

wykonanie:Sara Kałużna (operowanie dźwiękiem), Maria Zimpel (taniec)

wsparcie produkcyjne: Stary Browar Nowy Taniec, Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk; Anna Czaban / Galeria Miejska „Arsenał”

premiera: 24 czerwca 2015, Poznań, Stary Browar Nowy Taniec na Malcie

czas trwania: 40 minut

Maria Zimpel – choreografka, tancerka. Studiowała taniec i choreografię w HZT (Inter-University Centre for Dance) i na Universität der Künste w Berlinie oraz kulturoznawstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Czerpie z somatyki i autobiograficznej abstrakcji, jej spektakle to różne formy tworzenia intensywności. Jest autorką prac solowych i grupowych. Debiutowała w Wiedniu w 2011 roku. Jako tancerka pracowała głównie z Isabelle Schad, Rosalind Crisp, Kat Valastur, obecnie z Karolem Tymińskim. Z Bryanem Eubanksem współpracuje od 2014 roku.

www.marysiazimpel.com

Pokaz jest zamknięty.

Spotkanie z artystami odbędzie się w poniedziałek, 3 kwietnia 2017 roku o godzinie 21.40 (Teatr ROZBARK – sala konferencyjna).

***

Polska Platforma Tańca odbywa się w dniach 1-4 kwietnia 2017. Ma na celu wyłonienie i promocję najciekawszych oryginalnych produkcji tanecznych powstałych w Polsce lub zrealizowanych przez polskich choreografów zagranicą. Idea takiego wydarzenia zrodziła się w 2003 roku w formule przeglądu „taniec.pl” w ramach Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego Ciało/Umysł w Warszawie. Do pomysłu powrócono pięć lat później. Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk i Centrum Kultury Zamek w Poznaniu zorganizowały trzy kolejne edycje Polskiej Platformy Tańca – w 2008, 2010 i 2012 roku. Od 2013 roku, na mocy porozumienia z dotychczasowymi organizatorami, głównym organizatorem Polskiej Platformy Tańca jest Instytut Muzyki i Tańca. Poprzednia edycja odbyła się w 2014 roku w Lublinie i organizowana była we współpracy z Centrum Kultury w Lublinie.

TRAILER: https://www.youtube.com/watch?v=py57m9MyJr0

Strona PPT 2017: www.polskaplatformatanca.pl

Organizator: Instytut Muzyki i Tańca

Współorganizator: Teatr ROZBARK

Partnerzy: PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie Wydział Teatru Tańca w Bytomiu, Bytomskie Centrum Kultury, Opera Śląska w Bytomiu

PPT 2017 logotypy wszystkie (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:00

Bytom: Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, ul. Kilara 29

powiązane

Ludzie

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close