Bytom/ROZBARK in Motion 2019: Spotkanie z Jagodą Ignaczak i Ewą Wycichowską wokół książki „Istnienie grać”

Zdjęcie: Bytom/ROZBARK in Motion 2019: Spotkanie z Jagodą Ignaczak i Ewą Wycichowską wokół książki „Istnienie grać”

ROZBARK in Motion

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr ROZBARK, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK in Motion, zaprasza na spotkanie wokół książki Jagody Ignaczak Istnienie grać. Portret Ewy Wycichowskiej.

Ewa Wycichowska to legenda polskiej sceny tanecznej, wybitna tancerka, oddany pedagog, wizjonerska choreografka. Książka Istnienie grać. Portret Ewy Wycichowskiej pióra Jagody Ignaczak to przekrojowe i wnikliwe podsumowanie artystycznego dorobku ponadprzeciętnie utalentowanej tancerki oraz przekraczającej kolejne granice i odkrywającej nowe przestrzenie w tańcu współczesnym choreografki. Wycichowska jest autorką ponad 70 spektakli, które zrealizowała w Polsce i na świecie.

Istnienie grać to także pełna humoru, dygresji i bon motów opowieść zza kulis, ukazująca nieznane fakty z życia (scenicznego i całkiem prywatnego) świętującej niedawno pięćdziesięciolecie debiutu wybitnej artystki. Spotkanie z autorką i bohaterką książki będzie okazją do rozmowy o tym, jak zmieniał się taniec przez lata i jak Ewa Wycichowska spogląda na sztukę tańca ze swojej, bardzo osobistej perspektywy.

W trakcie spotkania można będzie nabyć książkę Istnienie grać. Portret Ewy Wycichowskiej w promocyjnej cenie.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close