Bytom/Teatr ROZBARK: Gosia Mielech – warsztaty GaGa/people i Vinyasa joga

Zdjęcie: Bytom/Teatr ROZBARK: Gosia Mielech – warsztaty GaGa/people i Vinyasa joga

fot. materiały organizatora, Gosia Mielech

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr ROZBARK zaprasza w sobotę, 6 kwietnia, na warsztaty GaGa/people i Vinyasa joga z Gosią Mielech. Zaproszenie skierowane jest do wszystkich, także do tych, którzy nie mają wcześniejszego doświadczenia tanecznego.

O warsztatach GaGa/people:

GaGa jest językiem ruchowym opracowywanym przez wiele lat przez Ohada Naharina i stosowanym w codziennym treningu i praktyce tanecznej Batsheva Dance Company (Tel Awiw). Język GaGa jest nieustannie rozwijany i pogłębiany, opiera się na przekonaniu, że ruch ma leczącą, dynamiczną i nieustannie zmieniającą się moc. Podnosi świadomość własnych fizycznych słabości, przebudza odrętwiałe obszary ciała, obnaża fizyczne zafiksowania i oferuje sposoby ich eliminacji. Praca ta wzmacnia instynktowny ruch i łączy ruch świadomy z nieświadomym, i pozwala na doświadczanie swobody i przyjemności w prosty sposób, w przyjemnej przestrzeni, w wygodnym ubraniu, przy muzyce, każdy w indywidualnym ruchu z innymi.

Warsztaty GaGa/people są otwarte dla osób powyżej 16. roku życia, niezależnie od doświadczenia tanecznego czy ruchowego. Nauczyciel prowadzi uczestników poprzez serię wskazówek do ruchu, które są zaprojektowane jako ciągły proces. Zamiast powtarzać czyjś ruch, uczestnik aktywnie eksploruje zadania, odkrywając własne interpretacje informacji i wykonania ruchu.

Zajęcia GaGa/people oferują twórczą strukturę, która pozwala nawiązać kontakt z własnym ciałem i wyobraźnią, wzmocnić świadomość ciała, poprawić elastyczność i pewność siebie, a także doświadczać przyjemności ruchu w przyjaznej, inkluzywnej atmosferze.

Uczestnicy proszeni są o zabranie wygodnego stroju sportowego, wody i ręcznika (podczas zajęć tańczy się boso lub w skarpetkach).

O warsztatach Vinyasa joga:

Słowo Vinyasa oznacza „układać” lub „umieszczać w szczególny sposób” i odnosi się do zorganizowanej płynnej sekwencji asan, od początkowych prostych do pozycji bardziej zaawansowanych, których celem jest stworzenie równowagi ciała, umysłu i oddechu.

Vinyasa joga pozwala zbudować wewnętrzną i zewnętrzną równowagę, siłę fizyczną, elastyczność oraz wytrzymałość ciała. To wszystko, razem w połączeniu ze świadomym oddechem i medytacją, energetyzuje i orzeźwia ciało oraz umysł. Sekwencja asan mobilizuje ciało w inteligentny sposób, dając możliwość indywidualnego dopasowania praktyki jogi do własnego poziomu fizycznego, oraz aktualnego stanu psychicznego i nastroju.

Harmonogram warsztatów: sobota 6 kwietnia 2019 roku

11.00-12.15 Vinyasa joga

12.30-13.30 GaGa/people

Bilety: na stronie www.teatrrozbark.pl

Więcej informacji:www.teatrrozbark.pl, tel.: +48 32 428 13 11, +48 500 786 641

O prowadzącej:

Gosia Mielech – jest tancerką, choreografem, nauczycielem GaGa oraz pedagogiem tańca. Ukończyła Gaga Teacher’s Training Course w 2018 roku, pod kierownictwem artystycznym Bosmat Nossan, Saar Harari oraz opieką mentorską Ohada Naharina. Jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. W latach 2007-2012 była solistką w Polskim Teatrze Tańca. Tańczyła w całym repertuarze teatru, współpracowała z wieloma polskimi oraz zagranicznymi choreografami, wśród których są: Ohad Naharin, Yossi Berg, Jacek Przybyłowicz, Yoshifumi Inao, Ewa Wycichowska, Gunhild Bjørnsgaard, Paulina Wycichowska i Thierry Verger. Związana jest z DanceLab – projektem artystycznym, który założyła w 2012 roku. Przez lata istnienia DanceLab stworzyła kilka spektakli dla zespołu: Sababa, NILREB, Anonymous, I’mperfect. Prezentuje swoje spektakle zarówno w Polsce, jak i na świecie, m.in.: w Londynie, Lizbonie, Jerozolimie, Tel Awiwie, Sztokholmie czy Berlinie.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Bytom: Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, ul. W. Kilara 29

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close