Ludzie tańca

Gosia Mielech

  • tancerka
  • choreografka
  • pedagożka
Zdjęcie: Gosia Mielech

Fot. Katarzyna Kwiatkowska.

Wersja do druku

Udostępnij

Gosia Mielech – tancerka, choreografka, nauczycielka Gaga, pedagożka tańca oraz założycielka projektu artystycznego DanceLab.

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczynskiej (2007) oraz Gaga Teacher’s Training Course w (2018) pod kierownictwem artystycznym Bosmat Nossan i Saar Harari oraz opieką mentorską Ohada Naharina.

W latach 2007 – 2012 była solistką w Polskim Teatrze Tańca. Tańczyła w całym repertuarze zespołu Teatru Tańca, występując w spektaklach takich choreografów i choreografek jak m.in. Ohad Naharin, Yossi Berg, Jacek Przybyłowicz, Yoshifumi Inao, Ewa Wycichowska, Gunhild Bjørnsgaard, Paulina Wycichowska, Thierry Verger i inni.

Obecnie jest związana z DanceLab – projektem artystycznym, który założyła w 2012 roku. Przez lata jego istnienia stworzyła choreografie i wyprodukowała spektakle: FearLess, Sababa, NILREB, Anonymous, I’mperfect, które prezentuje zarówno w Polsce, jak i na świecie W ramach projektu zaprasza także do współpracy gościnnych choreografów – np. Shi Pratt stworzyła dla DanceLab spektakl pt. We Bleed The Same Color.

Jej najnowszy spektakl, FearLess, został zakwalifikowany do Polskiej Sieci Tańca w sezonie 2020/2021. Dotychczas prezentowany był dotychczas w Polsce, Norwegii oraz Indiach.  W 2020 roku trzymała stypendium twórcze z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na kreację spektaklu teatru tańca. Premiera spektaklu odbędzie się w grudniu 2020 roku w Krakowskim Centrum Choreograficznym.

Otrzymała nagrodę „Najbardziej abstrakcyjna idea” podczas Festiwalu Licht.blicke. w Norymberdze, gdzie zaprezentowała swoje spektakle. Współpracowała z izraelsko-holenderskim duetem Uri Ivgi & Johan Greben. Tańczyła w nowych produkcjach oraz w bieżącym repertuarze Ivgi & Greben. Jako tancerka współpracuje także z reżyserami, m.in: Perem Olafem Sorensenem, Agnieszką Glińską, Janem Komasą.

Jest także artystycznie zaangażowana w interdyscyplinarne projekty artystyczne – jest wykonawczynią, choreografką, a także sprawuje opiekę artystyczną nad teledyskami oraz sesjami zdjęciowymi (artyści, z którymi współpracowała to Ray Wilson, Apparat oraz dj An on Bast).

Uczy swojego repertuaru realizowanego w ramach DanceLab na licznych festiwalach w Polsce i na świecie.  Jest gościnną nauczycielką, w Scottish Dance Theatre (Dundee), Bangkok City Ballet (Tajlandia), Regionteater Väst (Uddevalla, Szwecja), ilDance (Göteborg, Szwecja), T.H.E Dance Company (Singapur), Lasalle – Collage of the Arts (Singapur), Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu, Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, Akademii Sztuk Teatralnych – Wydziale Teatru Tańca w Krakowie, Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Poznaniu. Prowadzi warsztaty z GaGa, tańca współczesnego, M.O.V.E., improwizacji w Nowej Zelandii, Niemczech, Szwecji, Norwegii, Brukseli, Polsce, Szkocji, Francji, Austrii, Tajlandii, Indonezji, Singapurze, Indiach, Izraelu.

Jest twórczynią GoPiYoga – autorskiej formy ruchu przeznaczonej dla tancerzy i nie tylko.

https://www.gosiamielech.com 

 

 

 

https://www.gosiamielech.com 

 

 

 

 

Fot. Katarzyna Kwiatkowska.
„FearLess”. Fot. Justyna Szadkowska
„FearLess”. Fot. Justyna Szadkowska
Fot. Adam Ciereszko
Fot. Adam Ciereszko
Fot. Jerzy Sadowski.
Fot. Maciej Zakrzewski.
Fot. Maciej Zakrzewski.
Sababa, chor. Zofia Jakubiec, Małgorzata Mielech. Fot. Andrzej Hajdasz.
W spektaklu Sababa (z prawej), wspólnie z Zofią Jakubiec (z lewej), chor. Zofia Jakubiec, Małgorzata Mielech. Fot. Maciej Zakrzewski.
Sacre, chor. Krzysztof Raczkowski. Fot. Katarzyna Zalewska.
Sacre, chor. Krzysztof Raczkowski. Fot. Katarzyna Zalewska.
We Bleed the Same Color, chor. Shi Pratt. Fot. Maciej Zakrzewski.
Anonymous, chor. Małgorzata Mielech. Fot. Andrzej Hajdasz.
Anonymous, chor. Małgorzata Mielech. Fot. Andrzej Hajdasz.
Anonymous, chor. Małgorzata Mielech. Fot. Andrzej Hajdasz.
Anonymous, chor. Małgorzata Mielech. Fot. Andrzej Hajdasz.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Wydarzenia

Bibliografia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close