Gryfino/IX Jesienna Scena Tańca: Małgorzata Mielech „Anonymous”, Aleksandra Carvalheiro „Kiecka”, Maiko Date „Song of the Earth”

Zdjęcie: Gryfino/IX Jesienna Scena Tańca: Małgorzata Mielech „Anonymous”, Aleksandra Carvalheiro „Kiecka”, Maiko Date „Song of the Earth”

Anonymous. Fot. Maciej Zakrzewski

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach IX edycji Festiwalu Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca odbędzie się pokaz trzech spektakli jednego wieczoru: Anonymous Małgorzaty Mielech, Kiecka Aleksandry Carvalheiro, Song of the Earth japońskiej artystki Maiko Date.Spektakl zatytułowany Anonymous w choreografii Małgorzaty Mielech miał premierę w czerwcu 2014 roku w Pawilonie Nowej Gazowni w Poznaniu. Jest to spektakl, w którym street art, taniec, elektroniczna muzyka na żywo oraz mapping wzajemnie się dopełniają. Street art to dziedzina balansująca na granicy sztuki i wandalizmu. Jest nieskrępowaną formą wypowiedzi, w której anonimowy twórca może wyrazić siebie nie zważając na komercyjne trendy, czy polityczną poprawność. Anonymous odzwierciedla subtelne połączenie pomiędzy rzeczywistością, a surrealizmem, pomiędzy codziennością, a eterycznością, scalając je w jedno.

Koncepcja/ wykonanie: Małgorzata Mielech

Muzyka na żywo: Anna Suda Live

Video mapping: Olga Warabida

Czas trwania: 23minuty

Spektakl został zaprezentowany m.in. w takich miejscach, jak:

– The Space, podczas Festiwalu Emerge C-12 w Londynie, Wielka Brytania, w dniach: 4, 5, 6, 7, 8 listopada 2014 roku.

– Teatro do Bairro na Festiwalu InShadow w Lizbonie, Portugalia, 29 listopada 2014 roku.

– CK Zamek, w ramach programu Moja Muzyka, Poznań, Polska, 23 lutego 2015 roku.

– Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark, podczas to nie jest festiwal, Bytom, Polska, 1 lipca 2015 roku.

– Teater 3, podczas Stockholm Fringe Festival, Sztokholm, Szwecja, 22 października 2015 roku.

–  Hubertusaall, podczas LichtBlicke Festival, w Norymberga, Niemcy, 24 października 2015 roku.

– Nowohuckie Centrum Kultury/ Krakowskie Centrum Choreograficzne, podczas Festiwalu Spacer, Kraków, Polska.

Małgorzata Mielech – choreografka, tancerka oraz pedagog tańca, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. W latach 2007-2012 była solistką w Polskim Teatrze Tańca. Obecnie jest związana z DanceLab, projektem artystycznym, który założyła w 2012 roku. Jako niezależna artystka zaangażowana jest w wiele prestiżowych działań artystycznych, współpracując z uznanymi na świecie artystami. Obecnie mieszka w Tel Awiwie, gdzie bierze udział w prestiżowym przedsięwzięciu nauczycielskim GaGa Teachers Program. Na swoim koncie ma nagrodę „Najbardziej abstrakcyjna idea” podczas festiwalu Licht. Blicke w Norymbergii. Została zaproszona przez Instytut Polski w Tel Awiwie oraz Ogólnokształcącą Szkołę Baletową w Poznaniu do wzięcia udziału w polsko-izraelskiej wymianie artystycznej jako choreografka reprezentująca Polskę.

Aleksandra Carvalheiro (Przedmojska) pochodzi z Gryfina. W latach 1991-2005 była tancerką i choreografką Teatru Tańca Vogue (obecnie EGO VU), a w latach 1996-2000 tańczyła w Teatrze Tańca Alter Witolda Jurewicza. Od 12 lat mieszka w Szwajcarii. Jest trenerką ciała z dyplomem międzynarodowego Instytutu Pilatesa w Genewie. Uczy indywidualnie i grupowo świadomości ciała w profesjonalnym studiu treningowym. Swoją codzienną osobistą praktykę łączy z nową anatomią funkcjonalną. Wierzy w inteligencję ciała. Jej pasją jest taniec. Zawsze chętnie powraca na „swoją” ukochaną gryfińską scenę.

 

Maiko Date – tancerka, choreografka. Od 2003 roku związana jest z Teatrem Tańca Mademoiselle Cinema w Tokio, grupa taneczną Japonens, bierze też udział w kilku innych projektach. Poza karierą tancerki i choreografki Maiko Date ma duże doświadczenie w roli nauczycielki tańca dla tancerzy profesjonalistów i amatorów. W trakcie gryfińskich warsztatów pojawi się możliwość zgłębiania możliwości ludzkiego ciała i zmysłów przy wykorzystaniu wyobraźni i kreatywności uczestników. Zajęcia prowadzone będą z użyciem techniki pracy z podłogą (floor work). Na koniec każdy uczestnicy stworzą własne sola oraz wspólnie wykonają krótką choreografię.

Bilety: 15 zł/wieczór, rezerwacja: tewela95@gmail.com.

***

Organizatorami przedsięwzięcia są Środowisko Inicjatyw Artystycznych Hybadu i Gryfiński Dom Kultury. Bilety na wszystkie wydarzenia Jesiennej Sceny Tańca są już dostępne w sekretariacie placówki (ul. Szczecińska 17, tel. 91 416 25 20) oraz mailowo: tewela95@gmail.com (spektakle), gizyckaweronika@gmail.com (silent disco).

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close