Kraków: Gosia Mielech „GaGa/peolpe” – warsztaty

Zdjęcie: Kraków: Gosia Mielech „GaGa/peolpe” – warsztaty

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

W piątek 10 maja Gosia Mielech zaprasza do Krakowa na warsztaty GaGa/people. To jedyna taka okazja w maju – zajęcia będą otwarte dla wszystkich, zarówno tych, którzy GaGa znają, jak tych, którzy nie mają doświadczenia związanego z tańcem czy ruchem.

O warsztatach:

Trwające 60 minut zajęcia są otwarte dla wszystkich (powyżej 16. roku życia), niezależnie od doświadczenia tanecznego czy ruchowego. Nauczyciel prowadzi uczestników poprzez serię wskazówek do ruchu, które są zaprojektowane jako ciągły proces. Zamiast powtarzać czyjś ruch, uczestnik aktywnie eksploruje zadania, odkrywając własne interpretacje informacji i wykonania ruchu. Zajęcia GaGa/people oferują twórczą strukturę, która pozwala nawiązać kontakt z własnym ciałem i wyobraźnią, wzmocnić świadomość ciała, poprawić elastyczność i pewność siebie, a także doświadczać przyjemności ruchu w przyjaznej, inkluzywnej atmosferze. GaGa jest językiem ruchowym opracowanym na przestrzeni wielu lat przez Ohada Naharina i stosowanym w codziennym treningu i praktyce tanecznej Batsheva Dance Company (Tel Awiw). Język GaGa jest nieustannie rozwijany i pogłębiany; opiera się na przekonaniu, że ruch ma leczącą, dynamiczną i nieustannie zmieniającą się moc. GaGa podnosi świadomość własnych fizycznych słabości, przebudza odrętwiałe obszary ciała, obnaża fizyczne zafiksowania i oferuje sposoby ich eliminacji. Praca ta wzmacnia instynktowny ruch i łączy ruch świadomy z nieświadomym, i pozwala na doświadczanie swobody i przyjemności w prosty sposób, w przyjemnej przestrzeni, w wygodnym ubraniu, przy muzyce, każdy w indywidualnym ruchu z innymi.

Informacja dla uczestników: warto zaopatrzyć się w wygodny strój, butelkę wody, ręcznik i być przygotowanym do tańczenia boso lub w skarpetkach.

Bilety: tutaj

Kontakt: basia@raywilson.net

O prowadzącej:

Gosia Mielech – jest tancerką, choreografem, nauczycielem GaGa oraz pedagogiem tańca. Ukończyła Gaga Teacher’s Training Course w 2018 roku, pod kierownictwem artystycznym Bosmat Nossan, Saara Harariego oraz opieką mentorską Ohada Naharina. Jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. W latach 2007-2012 była solistką w Polskim Teatrze Tańca. Tańczyła w całym repertuarze teatru, współpracowała z wieloma polskimi oraz zagranicznymi choreografami, wśród których są: Ohad Naharin, Yossi Berg, Jacek Przybyłowicz, Yoshifumi Inao, Ewa Wycichowska, Gunhild Bjørnsgaard, Paulina Wycichowska i Thierry Verger. Związana jest z DanceLab – projektem artystycznym, który założyła w 2012 roku. Przez lata istnienia DanceLab stworzyła kilka spektakli dla zespołu: Sababa, NILREB, Anonymous, I’mperfect. Prezentuje swoje spektakle zarówno w Polsce, jak i na świecie, m.in.: w Londynie, Lizbonie, Jerozolimie, Tel Awiwie, Sztokholmie czy Berlinie.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:30

Kraków: Salsa House, ul. Długa 17a, w godz. 17.30-18.30

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close