Zielona Góra: Gosia Mielech – warsztaty GaGa/people, GaGa/dancers, GoPiYoga, Repertuar

Zdjęcie: Zielona Góra: Gosia Mielech – warsztaty GaGa/people, GaGa/dancers, GoPiYoga, Repertuar

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Gosia Mielech zaprasza na drugą edycję weekendowych warsztatów GaGa w Zielonej Górze. Zajęcia przeznaczone są zarówno dla profesjonalnych tancerzy, entuzjastów ruchu, jak i dla osób bez wcześniejszego doświadczenia. W programie: GaGa/people, GaGa/dancers, GoPiYoga oraz Repertuar DanceLab.

Plan warsztatów:

Piątek (5 lipca)

19.00 – 20.00 GaGa/people

Sobota (6 lipca)

10.00 – 11.00 GaGa/people

11.15 – 12.15 GoPiYoga

12.30 – 14.00 Repertuar DanceLab

14.15 – 15.30 GaGa/dancers

Niedziela (7 lipca)

10.00 – 12.00 GaGa (GaGa/people + warsztat poświęcony głębszemu zrozumieniu wybranego zagadnienia z języka GaGa)

Uwaga: Uczestnicy proszeni są o wcześniejsze przybycie, gdyż zajęcia rozpoczynają się punktualnie. Liczba miejsc jest ograniczona.

O warsztatach GaGa/people:

GaGa jest językiem ruchowym opracowywanym przez wiele lat przez Ohada Naharina, stosowanym w codziennym treningu i praktyce tanecznej Batsheva Dance Company (Tel Awiw). Język GaGa jest nieustannie rozwijany i pogłębiany, opiera się na przekonaniu, że ruch ma leczącą, dynamiczną i nieustannie zmieniającą się moc. Podnosi świadomość własnych fizycznych słabości, przebudza odrętwiałe obszary ciała, obnaża fizyczne zafiksowania i oferuje sposoby ich eliminacji. Praca ta wzmacnia instynktowny ruch, łączy ruch świadomy z nieświadomym, pozwala na doświadczanie swobody i przyjemności w sposób prosty, w przyjaznej przestrzeni, w wygodnym ubraniu, przy muzyce, indywidualnie, ale wraz z innymi.

Warsztaty GaGa/people są otwarte dla osób powyżej 16. roku życia, niezależnie od doświadczenia tanecznego czy ruchowego. Nauczyciel prowadzi uczestników poprzez serię wskazówek do ruchu, które są zaprojektowane jako proces ciągły. Zamiast powtarzać czyjś ruch, uczestnik aktywnie eksploruje zadania, odkrywając własne interpretacje informacji i wykonania ruchu.

Zajęcia GaGa/people oferują twórczą strukturę, która pozwala nawiązać kontakt z własnym ciałem i wyobraźnią, wzmocnić świadomość ciała, poprawić elastyczność i pewność siebie, a także doświadczać przyjemności ruchu w przyjaznej, inkluzywnej atmosferze.

O warsztatach Vinyasa joga:

Słowo Vinyasa oznacza „układać” lub „umieszczać w szczególny sposób” i odnosi się do zorganizowanej płynnej sekwencji asan, od początkowych prostych do pozycji bardziej zaawansowanych, których celem jest stworzenie równowagi ciała, umysłu i oddechu.

Vinyasa joga pozwala zbudować wewnętrzną i zewnętrzną równowagę, siłę fizyczną, elastyczność oraz wytrzymałość ciała. To wszystko, razem w połączeniu ze świadomym oddechem i medytacją, energetyzuje i orzeźwia ciało oraz umysł. Sekwencja asan mobilizuje ciało w inteligentny sposób, dając możliwość indywidualnego dopasowania praktyki jogi do własnego poziomu fizycznego, oraz aktualnego stanu psychicznego i nastroju.

Gosia Mielech – jest tancerką, choreografem, nauczycielem GaGa oraz pedagogiem tańca. Ukończyła Gaga Teacher’s Training Course w 2018 roku, pod kierownictwem artystycznym Bosmat Nossan, Saar Harari oraz opieką mentorską Ohada Naharina. Jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. W latach 2007-2012 była solistką w Polskim Teatrze Tańca. Tańczyła w całym repertuarze teatru, współpracowała z wieloma polskimi oraz zagranicznymi choreografami, wśród których są: Ohad Naharin, Yossi Berg, Jacek Przybyłowicz, Yoshifumi Inao, Ewa Wycichowska, Gunhild Bjørnsgaard, Paulina Wycichowska i Thierry Verger. Związana jest z DanceLab – projektem artystycznym, który założyła w 2012 roku. Przez lata istnienia DanceLab stworzyła kilka spektakli dla zespołu: Sababa, NILREB, Anonymous, I’mperfect. Prezentuje swoje spektakle zarówno w Polsce, jak i na świecie, m.in.: w Londynie, Lizbonie, Jerozolimie, Tel Awiwie, Sztokholmie czy Berlinie.

Bilety: online

Cena i pakiety:

Promocyjna oferta tylko do 30 czerwca:

180 zł dla ścieżki GaGa/people

280 zł dla ścieżki GaGa/dancers

Od 1 lipca:

200 zł dla ścieżki GaGa/people

300 zł dla ścieżki GaGa/dancers

Więcej informacji: 

www.gosiamielech.com, www.dancelab.eu, www.gagapeople.com

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Zielona Góra: Hala Sportowa Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Szafrana 6

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close