Warszawa / Mazowiecki Instytut Kultury, Fundacja Artystyczna PERFORM: Centralna Scena tańca. Laboratoria ruchowe: Gosia Mielech, Kasia Tekielska

Zdjęcie: Warszawa / Mazowiecki Instytut Kultury, Fundacja Artystyczna PERFORM: Centralna Scena tańca. Laboratoria ruchowe: Gosia Mielech, Kasia Tekielska

Mazowiecki Instytut Kultury, Fundacja Artystyczna PERFORM: Centralna Scena tańca. Laboratoria ruchowe: Gosia Mielech, Kasia Tekielska. Grafika: materiały własne organizatora

9 czerwca Laboratoria ruchowe w oparciu o metodę Gaga/people poprowadzi Gosia Mielech, a muzyczną oprawę dżemu ruchowego zapewni Kasia Tekielska. To ostatnie zajęcia w tej formule w 2024 roku.

Wersja do druku

Udostępnij

Gaga, czyli język ruchu opracowany przez Ohada Naharina, to twórcza struktura, która pozwala nawiązać kontakt z własnym ciałem i wyobraźnią, wzmacnia świadomość ciała, poprawia elastyczność i pewność siebie. To wszystko wydarza się w przyjaznej atmosferze, w której można skupić się na doświadczaniu przyjemności ruchu. Podczas zajęć ruch i życie zagoszczą w każdej komórce ciała, a zmysły obudzą się podczas fantazyjnej podróży poprzez kreatywne wyzwania i zadania.

Wieńczący warsztaty dżem z muzyką na żywo ma charakter otwarty na różne style taneczne. Warsztaty i dżem dostępne są dla osób pełnoletnich, osoby od 16 roku życia mogą skorzystać z wydarzenia pod opieką osoby dorosłej.

Program wieczoru:
18.00-19.30  warsztat Gaga/people (zapisy w formularzu: https://forms.gle/5cEDo1VAycQXU8pE7)
19.40-21.30 dżem z muzyką na żywo (wstęp wolny)

Warsztaty w szczególności odpowiednie są dla osób chcących zacząć przygodę z takim językiem ruchu. Organizatorzy proszą o punktualność.

Dobra i bezpieczna praktyka dla wszystkich – organizatorzy proszą o zapoznanie się z zasadami dżemownia: https://drive.google.com/…/1DahC0PIVWjZTHt18Jt5xrU…/view

Uwaga! Ewentualne odwołania swojego uczestnictwa w zajęciach prosimy kierować do godz. 12.00 w sobotę na adres warsaw.ci.flow@gmail.com

Gosia Mielech – tancerka, choreografka, nauczycielka Gaga, pedagożka tańca oraz założycielka projektu artystycznego DanceLab. Przez lata istnienia DanceLab stworzyła choreografie i wyprodukowała spektakle Miss Liberty, FearLess, Sababa, NILREB, Anonymous, I’mperfect, które prezentuje w Polsce i na świecie. Twórczyni spektakli m.in. dla Emergence Dance Company (UK) i Olsztyńskiego Teatru Tańca. Współpracowała m.in. z Ohadem Naharin, Uri Ivgi & Johanem Grebenem, Yossi Berg, Ewą Wycichowską, Gunhild Bjørnsgaard. Jest laureatką Medalu Młodej Sztuki w kategorii Taniec. Otrzymała nagrodę „Najbardziej abstrakcyjna idea” podczas Festiwalu Licht.blicke. w Norymberdze. Jest twórczynią GoPiYoga – autorskiej formy ruchu przeznaczonej dla tancerzy i nie tylko.

Katarzyna Tekielska – absolwentka klasy altówki Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku oraz Koninklijk Vlaams Conservatorium w Antwerpii. Gra również na skrzypcach, śpiewa i komponuje. Brała udział w koncertach muzyki klasycznej i tych związanych z innymi gatunkami muzycznymi. Współpracowała z zespołami The Frozen North (post rock), Ba Bu (autorskie aranżacje coverów na 3 głosy i looper) oraz z Emmą Bonnici (folk, pieśni tradycyjne). Na swojej ścieżce spotyka się też z artystami z innych dziedzin sztuki – tworzy muzykę do spektakli tańca (cykl performansów Po-łączeni, Fundacja Sztuka Ciała) inspirowaną malarstwem, rzeźbą. Regularnie łączy się z tancerzami, tworząc muzykę na żywo pod improwizacje.

projekt: Centralna Scena Tańca w Warszawie, edycja V
kuratorki: Klara Łucznik
organizatorzy: Mazowiecki Instytut Kultury, Fundacja Artystyczna PERFORM
współfinansowanie: miasto st. Warszawa

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Warszawa: Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close