Bytom/to nie jest festiwal 2015: Wieczór tancerzy Teatru Rozbark

Zdjęcie: Bytom/to nie jest festiwal 2015: Wieczór tancerzy Teatru Rozbark

Object. Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach „to nie jest festiwal 2015” Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK zaprasza na wieczór tancerzy Teatru Rozbark. Będzie można zobaczyć 5 różnych choreografii. Wieczór przeznaczony jest dla widzów powyżej 16 roku życia.

Program wieczoru:

amalgama
Spektakl inspirowany bliźniętami syjamskimi, które stają twarzą w twarz z wieloma trudnościami. Choreograf chce je zrozumieć, jest również zafascynowany złożonymi osobowościami bliźniąt syjamskich. Chce pokazać publiczności dwoje ludzi stających się jednym z dwoistą osobowością. Każda z nich podąża inną ścieżką, ale kierunek, w którym podążają jest ten sam.

Choreografia: Jin Hwan Seok
Tańczą: Stefano Silvino, Jin Hwan Seok
Czas trwania: ok. 10 minut.

Object
Samotna, owinięta w plastik, tancerka godzi się z chciwym spojrzeniem swoich widzów. Object to śmiały, niejednoznaczny spektakl, który bada naturę samotności, pożądania i uprzedmiotowienia.

Choreografia: Uri Ivgi & Johan Greben
Tańczy: Alena Lezhava
Czas trwania: ok. 20 minut.

H.P.K.D. 
Jest piękny dźwięk w ciszy i ogłuszający hałas w geście. Spektakl o tym, że czasami najwięcej mówi się bez wypowiadania słów, o niezwykłej sile języka ciała i ruchu.

Choreografia: Sonia Zini & Elisa Teodori
Tańczą: Sonia Zini, Elisa Teodori
Czas trwania: 15 minut.

I’mperfect
Choreografia: Małgorzata Mielech & Oliver Mahar
Tańczą: Małgorzata Mielech, Oliver Mahar

Anonymous

Street art to dziedzina balansująca na granicy sztuki i wandalizmu. Jest nieskrępowaną formą wypowiedzi, w której anonimowy twórca może wyrazić siebie, nie zważając na komercyjne trendy, czy polityczną poprawność. Anonymous odzwierciedla subtelne połączenie pomiędzy rzeczywistością, a surrealizmem, pomiędzy codziennością, a eterycznością, scalając je w jedno.

„Anonymous czy anonim, z definicji, to ktoś bez imienia, kto nie jest podpisany, ten, którego imię nie jest znane, ktoś kto chce pozostać nieznany. W tym solowym spektaklu, przedstawiony on został poprzez ciało tancerki, znakomitej z technicznego punktu widzenia, olśniewającej każdego odbiorcę swoimi wirtuozerskimi wykonanymi z perfekcją ruchami. Poruszając się w prawie zwierzęcy sposób, nakreśla drogi, ukazujące oczom widza akt tworzenia w cieniu, w tym przypadku, w grze świateł i video, między którymi się przemieszcza”.

Recenzja spektaklu autortwa Sofi Soromenho podczas In Shadow Festival w Lisbonie.

Koncepcja/wykonanie: Małgorzata Mielech
Live music: Anna Suda

Live video mapping: Olga Warabida

Bilety: 15 zł ulgowy; 20 zł normalny. Karnety: 80 zł ulgowy; 100 zł normalny. Uczestnikom warsztatów przysługują bilety ulgowe. Wszystkie miejsca nienumerowane.

***

„to nie jest festiwal”, jak sama nazwa wskazuje, nie jest festiwalem, a uroczystym zwieńczeniem pierwszego pełnego sezonu artystycznego Teatru ROZBARK. Wydarzenie organizowane jest z myślą o wszystkich sympatykach tańca współczesnego. „to nie jest festiwal” jest również znakomitą okazją do poznania różnych form tańca współczesnego.

Szczegółowe informacje: http://www.teatrrozbark.pl/to-nie-jest-festiwal,20

Więcej o warsztatach

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close