Zielona Góra: Warsztaty GaGa z Gosią Mielech

Zdjęcie: Zielona Góra: Warsztaty GaGa z Gosią Mielech

Wersja do druku

Udostępnij

Ośrodek Praktyk Choreograficznych | Pracownia Teatru Tańca serdecznie zapraszają na warsztaty GaGa w Zielonej Górze, które poprowadzi po raz pierwszy w Polsce certyfikowana nauczycielka GaGa – Gosia Mielech.

GaGa jest językiem ruchowym oraz podstawowym treningiem tanecznym legendarnego zespołu – Batsheva Dance Company z Izraela opracowanym przez Ohada Naharina – czołowego światowego choreografa, dyrektora artystycznego tej kompanii.

GaGa jest nowym sposobem zdobywania wiedzy i samoświadomości przez ciało. Oferuje sposób odkrywania i wzmacniania ciała oraz zwiększania elastyczności, pewności siebie i zakresów ruchu, jednocześnie uwalniając zmysły i wyobraźnię. GaGa podnosi świadomość własnych fizycznych słabości, przebudza odrętwiałe obszary ciała, obnaża fizyczne zafiksowania i oferuje sposoby ich eliminacji.

Warsztaty będą realizowane w dwóch modułach:

GaGa /people

GaGa/people są otwarte dla osób powyżej 16. roku życia, niezależnie od doświadczenia tanecznego czy ruchowego. Zajęcia GaGa/people trwają godzinę i są prowadzone przez tancerzy, którzy pracowali z Ohadem Naharinem.

GaGa/dancers

GaGa/ dancers to codzienny trening tancerzy Batsheva Dance Company, zajęcia te są także prowadzone dla tancerzy na całym świecie. Zajęcia GaGa/ dancers są otwarte dla profesjonalnych tancerzy oraz zaawansowanych studentów tańca powyżej 16 roku życia.

Gosia Mielech – jest tancerką, choreografem, nauczycielem GaGa oraz pedagogiem tańca. Ukończyła GaGa Teacher’s Training Course w 2018 roku, pod kierownictwem artystycznym Bosmat Nossan, Saar Harari oraz opieką mentorską Ohada Naharina. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. W latach 2007 – 2012 solistka w Polskim Teatrze Tańca. Tańczyła w całym repertuarze Polskiego Teatru Tańca, współpracowała z wieloma polskimi oraz zagranicznymi choreografami, wśród nich: Ohad Naharin, Yossi Berg, Jacek Przybyłowicz, Yoshifumi Inao, Ewa Wycichowska, Gunhild Bjørnsgaard, Paulina Wycichowska, Thierry Verger i inni.

Związana jest z DanceLab – projektem artystycznym, który założyła w 2012 roku. Przez lata istnienia DanceLab, stworzyła kilka spektakli dla zespołu: Sababa, NILREB, Anonymous, I’mperfect. Artystka prezentuje swoje spektakle zarówno w Polsce, jak i na świecie: Londyn, Lizbona, Jerozolima, Tel Awiw, Sztokholm, Berlin, Moss, Norymberga, Warszawa, Poznań, Kraków, Wrocław itd.

Otrzymała ona nagrodę „Najbardziej abstrakcyjna idea” podczas Festiwalu Licht. Blicke w Norymbergii, gdzie prezentowała swoje spektakle. Jako niezależna artystka zaangażowana jest w wiele prestiżowych działań artystycznych. Współpracuje z uznanymi na świecie artystami, reprezentującymi odmienne dziedziny sztuki, m.in. z duetem izraelsko-holenderskim Uri Ivgi & Johan Greben. Współpracowała z Shi Pratt, która stworzyła dla DanceLab spektakl pt. We Bleed The Same Color. Wzięła udział w projekcie „Collective Jumps” w choreografii Isabelle Shad w Stary Browar – Nowy Taniec, Art Station Foundation. Na zaproszenie Instytutu Polskiego w Tel-Awiwie oraz Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu wzięła udział w w polsko-izraelskiej wymianie artystycznej, jako choreograf reprezentujący Polskę. Tańczyła w multimedialnym widowisku tanecznym Ksenofonia. Symfonia dla innego w reżyserii Jana Komasy.

Artystka stworzyła i zaprezentowała solo pt. Sacre w reżyserii Krzysztofa Raczkowskiego podczas X Poznańskiej Wiosny Baletowej w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Wraz z Zofią Jakubiec oraz Pawłem Matyasikiem współtworzyła spektakl Nienasycenie dla Polskiego Teatru Tańca. Współtworzyła także spektakl NILREB, którego prezentacja odbyła się podczas rezydencji artystycznej w Uferstudios, w Berlinie.

Jest artystycznie zaangażowana w różne, interdyscyplinarne projekty artystyczne, m.in.: jest wykonawcą, choreografem, a także sprawuje opiekę artystyczną nad teledyskami muzycznymi oraz sesjami zdjęciowymi. Współpracuje m.in. z: Ray’em Wilson’em, Apparat oraz dj An on Bast.

Uczy swojego repertuaru DanceLab na licznych festiwalach w Polsce i na świecie. Prowadzi warsztaty z GaGa, tańca współczesnego, improwizacji, a także Vinyasa yoga, Pilates m.in. w: Polsce, Niemczech, Norwegii, Szkocji, Izraelu. Jest twórczynią „GoPiYoga” – autorskiej formy ruchu.

Więcej informacji oraz harmonogram warsztatów na:

https://www.facebook.com/events/225237221399872/

www.gosiamielech.com

Bilety dostępne na:

https://gosiamielech.bilety24.pl/

ARCHIWUM PREZENTACJI

Zielona Góra: Ośrodek Praktyk Choreograficznych oraz Pracownia Teatru Tańca, Hala Sportowa UZ, ul. Prosta 39

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close