Poznań/PAWILON: Gosia Mielech „FearLess”

Zdjęcie: Poznań/PAWILON: Gosia Mielech „FearLess”

Gosia Mielech „FearLess”, fot. Adam Ciereszko

Wersja do druku

Udostępnij

Strach – pierwotna emocja, która prowokuje destrukcję, ale także umożliwia przetrwanie. Strach, jako śliski twór, który pełza pod skórą, penetruje i zatruwa krew.

Poznaj nieustraszoną dziewczynę, która wchodzi na ring, aby stoczyć walkę ze swoimi demonami, próbując zrozumieć genezę strachu.

Jej litania przeciw strachowi to:

Nie wolno się bać, strach zabija duszę. Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie. Stawię mu czoło. Niech przejdzie po mnie i przeze mnie. A kiedy przejdzie, odwrócę oko swej jaźni na jego drogę. Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic. Jestem tylko ja.

Frank Herbert

Koncepcja, choreografia, taniec: Gosia Mielech

Muzyka: Anna Suda / An On Bast

Projekt kostiumu: Kata Kwiatkowska, Gosia Mielech

Wykonanie kostiumu: Przemek Podolak / RAG, Marzanna Gruszczyńska

Reżyseria światła: Paweł Murlik

Aranżacja światła: Arkadiusz Kuczyński

Produkcja: DanceLab, Jaggy Polski

Premiera: 18 września 2019, Non Stop Festivalen, Norwegia

Czas trwania: 35 minut

Więcej informacji na Facebooku.

Po spektaklu odbędzie się rozmowa publiczności z artystką.

Gosia Mielech – absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu, wieloletnia solistka Polskiego Teatru Tańca i twórczyni DanceLab. Tancerka, która została wielokrotnie wyróżniona za swoją twórczość i abstrakcyjne podejście do ruchu. Współpracowała z wybitnymi choreografami, m.in: Ohadem Naharinem, Yossim Bergiem, Urim Ivgim & Johanem Grebenem, Ewą Wycichowską, Isabelle Schad.

Gosia prowadzi regularnie warsztaty GAGA oraz z repertuaru DanceLab, tańczy oraz prezentuje swoje spektakle na całym świecie. Spotkać ją można miedzy innymi w Nowej Zelandii, Szkocji, Anglii, Szwecji, Norwegii, Niemczech, Francji, Belgi, Polsce, Tajlandii, Indonezji, Szwajcarii, Austrii, Portugalii, Izraelu.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Poznań: PAWILON, ul. Ewangelicka 1

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close