Bytom/Teatr ROZBARK/Myśl w ruchu 2019: „Grajfka – taniec współczesny z Górnego Śląska” – pokaz finałowy

Zdjęcie: Bytom/Teatr ROZBARK/Myśl w ruchu 2019: „Grajfka – taniec współczesny z Górnego Śląska” – pokaz finałowy

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr ROZBARK i Instytut Muzyki i Tańca zapraszają na finałowy pokaz projektu Grajfka – taniec współczesny z Górnego Śląska.

Jego młodzi uczestnicy pod okiem pedagogów (m.in. Victorii Kennett, Iwony Olszowskiej, Pawła Koniora czy Małgorzaty Mielech) przez trzy miesiące brali udział w regularnych lekcjach tańca współczesnego, klasycznego, improwizacji i improwizacji kontaktowej. Dodatkowo, w czasie zajęć teoretycznych, poszerzali wiedzę o różnych formach tańca i o historii jego przemian – co dało im możliwość sprawdzenia teorii w działaniu.

O projekcie:

Grajfka – taniec współczesny z Górnego Śląska to autorski projekt Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, którego realizacja była możliwa dzięki wsparciu Instytutu Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu 2019. Jego głównym celem jest promocja i poszerzenie wiedzy o tańcu, teatrze tańca i ruchu poprzez bezpłatne zajęcia praktyczne i teoretyczne.

Kreatywne działania w ramach projektu Grajfka zapewniły uczestnikom pełną akceptację i tolerancję, stwarzając tym samym możliwość swobodnej ekspresji twórczej. Przez trzy miesiące brali udział w regularnych zajęciach z tańca współczesnego, klasycznego, improwizacji i improwizacji kontaktowej. Zajęcia teoretyczne zaś przybliżyły im wiedzę o różnych formach tańca oraz historię jego przemian – dając możliwość sprawdzenia teorii w działaniu.

Działania Grajfki zachęcały do aktywnego uczestnictwa w procesie twórczym, skupiania się bardziej na samym procesie niż finalnym wyniku, koncentrując działanie na „tu i teraz”.

Do poprowadzenia zajęć, warsztatów i wykładów w ramach programu zaproszeni zostali:

Piotr Mateusz Wach, Joanna Brodniak, Joanna Chułek, Victoria Kennett, Iwona Olszowska, Paweł Konior, Małgorzata Mielech, Katarzyna Zioło, Artur Bieńkowski, Hubert Michalak, Alexey Torgunakov.

Wstęp wolny. 

Partnerzy projektu:

Fundacja „Wielki Człowiek”

Fundacja „Ja też tak chcę”

Fundacja Rozwoju Tańca i Sztuki „ARTystyczna POZYtywka”

Miejska Szkoła Podstawowa Nr 12 w Piekarach Śląskich

Projekt współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu 2019.

***

Program Myśl w ruchu jest programem własnym Instytutu Muzyki  i Tańca, w ramach którego wspierane są projekty edukacyjne w dziedzinie tańca, adresowane do uczniów szkół podstawowych lub ponadpodstawowych oraz wychowanków ośrodków szkolno-wychowawczych, trwające minimum 3 miesiące. Adresatami mogą być dzieci i młodzież w wieku szkolnym bez niepełnosprawności i z niepełnosprawnościami oraz grupy integracyjne. Istnieje możliwość tworzenia także grup mieszanych z osobami dorosłymi (np. rodzice, seniorzy). Każdy z projektów w ramach programu składa się z warsztatów praktycznych i zajęć teoretycznych; w ramach projektu uczestnicy oglądają również spektakle tańca. Efekty praktycznej pracy warsztatowej prezentowane są w formie otwartego pokazu z udziałem publiczności. Projekty przygotowywane są we współpracy z lokalnym środowiskiem tanecznym.

IMIT (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Bytom: Teatr ROZBARK, ul. W. Kilara 29, pierwszy pokaz godz. 17.00, drugi pokaz godz. 19.00.

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close