Poznań: Wieczór choreografii DanceLab „Anonymous”, „Sababa”, „We Bleed the Same Color”

Zdjęcie: Poznań: Wieczór choreografii DanceLab „Anonymous”, „Sababa”, „We Bleed the Same Color”

Na zdjęciu: Anonymonus. Fot. Andrzej Hajdasz.

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas wieczoru odbędzie premiera spektaklu Anonymous. Na wieczór złożą się  również dwa przedstawienia DanceLab, których premiera odbyła się w czerwcu 2013 roku: Sababa choreografia (chor. Małgorzata Mielech/Zofia Jakubiec) oraz We Bleed the Same Color w choreografii Shi Pratt.

O spektaklach:

Anonymous

Street art to dziedzina balansująca na granicy sztuki i wandalizmu. Jest nieskrępowaną formą wypowiedzi, w której anonimowy twórca może wyrazić siebie nie zważając na komercyjne trendy, czy polityczną poprawność. Anonymous odzwierciedla subtelne połączenie pomiędzy rzeczywistością a surrealizmem, pomiędzy codziennością a eterycznością, scalając je w jedno. Spektakl, który podobnie jak sztuka ulicy jest niemożliwy do zdefiniowania.

Koncepcja/ wykonanie: Małgorzata Mielech
Live music: Anna Suda
Live video mapping: Olga Warabida

TEASER

Sababa

Motywem przewodnim spektaklu jest „sababa”, słowo pochodzące z języka hebrajskiego, oznaczające stan zadowolenia, satysfakcji i dobrego samopoczucia oraz lekkość, dystans i otwartość. Choreografia oparta jest w znacznym stopniu na kontrastach pomiędzy wybuchami skumulowanej energii a harmonią w ruchu. Fascynując się fizycznym odzwierciedleniem wyobrażeń i tym, w jaki sposób fantazja determinuje ruch, autorki starają się nawiązać dialog z widzem. Zapraszają go w krainę wyobrażeń i obrazów często abstrakcyjnych, lecz silnie oddziaływujących na emocje.

Choreografia: Małgorzata Mielech & Zofia Jakubiec
Tańczą : Małgorzata Mielech & Zofia Jakubiec
Kostiumy, oświetlenie: DanceLab
Muzyka: Collage
Czas trwania: 25 minut

TRAILER
Jest dynamiczny, perfekcyjnie wykonany, świetne kostiumy i bardzo dobre światła.
Stefan Drajewski, Głos Wielkopolski, 10.06.2013

We Bleed The Same Color

Spektakl bada podobieństwa oraz różnice w rozumieniu i doświadczaniu osobistych przeżyć w relacji z drugim człowiekiem – jaki wpływ na to ma otaczająca go rzeczywistość, doznawane emocje oraz ukryte znaczenie nabywanych doświadczeń. Ludzki mózg interpretując zmysły i emocje, kształtuje sposób, w jaki postrzegamy rzeczywistość.

Jednym z fenomenów, które tworzą nasze doświadczenia są neurony lustrzane. Ze względu na swoje położenie, komórki te odgrywają istotną rolę w budowaniu relacji międzyludzkich, znajdują się w części mózgu odpowiedzialnej za kontrolowanie emocji. Aktywują się, gdy obserwując drugą osobę machinalnie naśladujemy motorykę jej ruchu. Komórki lustrzane korespondują z bliskością i intymnością pomiędzy jednostkami.W spektaklu poszukujemy możliwości wzbudzania oraz burzenia więzi , a także intymności z drugim człowiekiem, uwypuklając skuteczną drogę do nawiązania wzajemnej relacji.

Choreografia: Shi Pratt
Tańczą : Małgorzata Mielech & Zofia Jakubiec
Oświetlenie: Kyrre Heldal Karlsen
Kostiumy: Shi Pratt & DanceLab
Muzyka: Collage
Czas trwania: 30minut

TRAILER

Choreografka znakomicie operuje nastrojem i dramaturgią spektaklu. Klimat znakomicie buduje światło. Wielkim atutem „We Bleed the Same Color” jest perfekcyjne wykonanie.
Stefan Drajewski, Głos Wielkopolski, 10.06.2013

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Poznań: Pawilon Nowa Gazownia, ul. Ewangelicka 1

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close