Bytom: Teatr ROZBARK „KULU KULU” – reż. Filip Jaśkiewicz

Zdjęcie: Bytom: Teatr ROZBARK „KULU KULU” – reż. Filip Jaśkiewicz

Filip Jaśkiewicz „KULU KULU”. Projekt plakatu: Małgorzata Piotrowska

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK zaprasza na nowy spektakl KULU KULU w reżyserii Filipa Jaśkiewicza. Przedstawienie adresowane jest do dzieci w wieku 5+ i bliskich im dorosłych.

Wersja do druku

Udostępnij

Lend your ears to music, open your eyes to painting, and … stop thinking! Just ask yourself whether the work has enabled you to walk about into a hitherto unknown world. If the answer is yes, what more do you want?

Wassily Kandinsky

Malarz-artysta Wassily Kandinsky zalecał w swoich rozprawach, żeby podczas analizy obrazu nie tyle myśleć, ile czuć. Interpretowanie obrazów może odbywać się nie tylko poprzez myślenie czy intelekt, ale też poprzez nasze odczucia. Według niego, najważniejszą wartością sztuki jest możliwość przenoszenia publiczności do innego, nieznanego jej świata, który pozwala dorosłym, a także dzieciom, zadać sobie wzajemnie pytanie: co czułaś/ co czułeś? Co czujesz? Pytanie, które często bywa zapomniane w rozmowach z dziećmi. Każdy z nas może czuć, a odczuwanie jest jedną z najbardziej demokratycznych form współbytowania dzieci i dorosłych.

W najnowszym spektaklu dla dzieci Teatru ROZBARK dorośli i ich podopieczni spotkają się na scenie z plemieniem Kulu Kulu i ich dziwnymi zwyczajami. To właśnie to plemię odkryło na nowo mądrości Kandinskiego i przywróciło je do życia. Zainspirowane obrazami tego malarza, stworzyło dziwaczne obiekty – kule na kijach – które, jak się okazało, miały niesamowitą moc przenoszenia ich do innych światów i odczuwania różnych emocji. Kulanki nieustannie badają różne możliwości tworzenia odczuć na własnej skórze, a także wśród publiczności.

Plemię Kulu Kulu nie mówi w języku polskim. Zamiast tego porozumiewa się na różne dziwne sposoby, przez co spotkanie z nimi może stać się bardzo dobrym polem do zdobycia umiejętności porozumiewania się z istotami z innych planet. Przy okazji, Kulanki w swoich codziennych czynnościach bardzo często odwołują się do zabaw i uwielbiają fantazjować, dlatego możecie spodziewać się świata, którego nigdy dotąd nie widzieliście. Czym, a może kim są dla nich kulki na kijach? Lasem, różdżką, a może hiperjonowym przekaźnikiem audiowizualnym? Interpretowanie działań Kulanek nie jest zadaniem prostym, ale daje możliwość odkrywania ich wciąż na nowo. Ich rzeczywistość tworzy się za każdym razem w czasie rzeczywistym.
A dokąd ciebie zabierze Kulu Kulu?

Realizatorzy:

Reżyseria, koncepcja, formy plastyczne: Filip Jaśkiewicz,
Kreacja i wykonanie: Aleksandra Kępińska, Maria Lenczewska, Sabina Letner, Aleksandra Łuczak, Ewa Noras,
Współpraca choreograficzna i konsultacje dramaturgiczne: Alexey Torgunakov i Daniel Zych,
Teksty: Filip Jaśkiewicz,
Muzyka: Berenika Wojnar,
Reżyseria światła: Paweł Murlik, Dastin Greczyło, Krzysztof Soszka,
Realizacja dźwięku: Jakub Ritter,
Ekipa techniczna: Krzysztof Soszka, Kuba Zapartowicz,
Grafika: Małgorzata Piotrowska,
Fotografia: Jolanta Staszczyk,
Produkcja: Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK.

Spektakl współfinansowany przez Akademię Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie Filię we Wrocławiu w ramach programu Fundusz na Start.

Premiera: 9 lutego 2023, godz. 18.00 – wieczorne granie, Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK (Scena Cechownia, KILARA 29)

10 lutego 2023 o godz. 9.30 i 11.00 odbędą się pokazy dla szkół i przedszkoli.

Bilety na spektakle dostępne na stronie: bilety.teatrrozbark.pl

Więcej: teatrrozbark.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 18:00

Bytom: Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, Kilara 29

godz. 09:30

Bytom: Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, Kilara 29

godz. 11:00

Bytom: Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, Kilara 29

godz. 11:00

Bytom: Teatr ROZBARK, ul. Wojciecha Kilara 29

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close