Bytom/Teatr ROZBARK: Vagabond Physical Collective „Lorem Ipsum” – reż. Paweł Urbanowicz

Zdjęcie: Bytom/Teatr ROZBARK: Vagabond Physical Collective „Lorem Ipsum” – reż. Paweł Urbanowicz

"Lorem ipsum", fot. Franciszek Szumiński

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr ROZBARK zaprasza widzów na spektakl Lorem Ipsum zespołu Vagabond Physical Collective w reżyserii Pawła Urbanowicza i choreografii zbiorowej.

O spektaklu:

Lorem Ipsum to autorski spektakl teatru tańca traktujący o poczuciu niespełnienia, które może być przyczyną ekstremalnie silnych uczuć i namiętności. To traktat o przekraczaniu granic w celu zaspokojenia własnych pragnień. Wychodząc poza sferę komfortu, człowiek ma możliwość podnieść jakość swojego życia. Jest to jednak ryzyko, które może skutkować fatalnymi dla niego konsekwencjami.

Lorem Ipsum – określenie stosowane w środowisku poligraficznym oznaczające tekst, który nic nie znaczy, a którego używa się do demonstracji czcionek i kompozycji pisma. Wykorzystanie tekstu w obcym języku pozwala skoncentrować się na jego wizualnych aspektach. Tradycyjnie składa się on z fragmentów traktatu Cycerona O granicach dobra i zła:

Nie ma zatem takiego człowieka, który kocha cierpienie samo w sobie, kto by do niego dążył lub chciał go doświadczyć tylko dlatego, że jest to cierpienie, a dlatego, że czasami zdarzają się takie okoliczności, w których to cierpienie może doprowadzić go do jakiejś wielkiej przyjemności. Kto ma jakiekolwiek prawo obwiniać człowieka, który wybiera przyjemność nie wiążącą się z przykrymi konsekwencjami, albo tego, kto unika takiego cierpienia, które nie prowadzi do przyjemności?

Jednocześnie potępiamy ze słusznym oburzeniem i czujemy niechęć do ludzi, którzy są tak owładnięci urokami nietrwałej przyjemności, tak zaślepieni jej pragnieniem, że nie dostrzegają, iż następstwem ich postępowania będą z pewnością cierpienie i trudności.

Reżyseria: Paweł Urbanowicz

Choreografia: zespół

Dramaturgia: Anna Turczyńska i Franciszek Szumiński

Reżyseria świateł: Paweł Murlik

Muzyka: Mateusz Flis

Grafika: Beata Sadowska

Występują: Monika Witkowska, Wiktoria Zawadzka, Omar Karabulut, Oscar Mafa, Jarosław Mysona

Partnerzy:
Spektakl powstał we współpracy z Suwalskim Ośrodkiem Kultury, Stowarzyszeniem Aktywności Społeczno-Artystycznej „wgórze róż/ wzgórze rusz”, Akademią Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie – Wydziałem Teatru Tańca w Bytomiu, Bytomskim Teatrem Tańca i Ruchu ROZBARK, Gawlock Pictures oraz dzięki wsparciu sponsorów.

Mecenat:
Spektakl realizowany w ramach Stypendium Prezydenta Miasta Suwałki

Vagabond Physical Collective – nieformalny kolektyw artystyczny tworzony przez absolwentów Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. To zderzenie sześciu energii twórczych młodych aktorów-tancerzy, poszukujących swojego języka, którzy z zaangażowaniem wkraczają na polskie oraz światowe sceny. Prywatnie przyjaciele o podobnych poglądach na sztukę, dążący do budowania możliwości twórczej realizacji autorskich projektów. Zainteresowani prozaicznymi zagadnieniami, które dotykają każdego. W tworzonych obrazach scenicznych zawierają uniwersalne historie, z którymi widz może się utożsamić. W skład kolektywu wchodzą: Monika Witkowska, Wiktoria Zawadzka, Omar Karabulut, Oscar Mafa, Jarosław Mysona oraz Paweł Urbanowicz.

Bilety w cenie 20-30 zł do kupienia w kasach lub na stronie teatru.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close