Vagabond Physical Collective

Zdjęcie: Vagabond Physical Collective

Vagabond Physical Collective

Wersja do druku

Udostępnij

Vagabond Physical Collective – nieformalny kolektyw artystyczny, założony w czerwcu 2018 roku, tworzony przez absolwentów i studentów Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. To zderzenie sześciu energii twórczych młodych aktorów-tancerzy poszukujących swojego języka, którzy z zaangażowaniem wkraczają na polskie sceny. Prywatnie przyjaciele o podobnych poglądach na sztukę, dążący do budowania możliwości twórczej realizacji autorskich projektów. Zainteresowani prozaicznymi zagadnieniami, które dotykają każdego. W tworzonych obrazach scenicznych przekazują uniwersalne historie, z którymi widz może się utożsamić.

Założyciele i założycielki: Monika Witkowska, Wiktoria Zawadzka, Omar Karabulut, Oscar Mafa, Jarosław Mysona oraz Paweł Urbanowicz. Obecnie w skład kolektywu wchodzą: Karolina Januszek, Monika Witkowska, Omar Karabulut, Oscar Mafa, Jarosław Mysona oraz Paweł Urbanowicz.

Menadżerem kolektywu jest producentka Agnieszka Czichy. Na co dzień zespół współpracuje z reżyserem oświetlenia Pawłem Murlikiem.

We wrześniu 2018 roku na scenie Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK odbyła się premiera pierwszego autorskiego spektaklu Vagabond Physical Collective pt. Lorem Ipsum. Od tego czasu spektakl zdobył w Polsce szerokie uznanie: znalazł się w gronie 30 spektakli wybranych w drodze preselekcji, poprzedzającej selekcję finalną do Polskiej Platformy Tańca 2019, zakwalifikował się do ogólnopolskich pokazów w ramach programu Scena dla Tańca 2019, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca, oraz programu TEATR POLSKA , organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Znalazł się także w finale II edycji konkursu „The Best OFF” na najlepszy spektakl teatru niezależnego, realizowanym przez portal teatralny.pl i czasopismo „NietakT Inne Strony Teatru”, przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

powiązane

Wydarzenia

Bibliografia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close