Sanok/TEATR POLSKA 2019: Vagabond Physical Collective „Lorem Ipsum” – reż. Paweł Urbanowicz

Zdjęcie: Sanok/TEATR POLSKA 2019: Vagabond Physical Collective „Lorem Ipsum” – reż. Paweł Urbanowicz

fot. Marta Ankiersztejn, materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Sanocki Dom Kultury zaprasza na spektakl Lorem Ipsum grupy Vagabond Physical Collective. To autorski spektakl teatru tańca (w reż. Pawła Urbanowicza) o niespełnieniu, o silnych uczuciach, o ryzyku wychodzenia poza sferę komfortu – a wszystko po to, by zaspokoić swoje pragnienia. Spektakl prezentowany jest w ramach programu TEATR POLSKA 2019.

O spektaklu:  

„Lorem ipsum” to powszechnie stosowane w środowisku poligraficznym określenie oznaczające tekst, który nic nie znaczy, a którego używa się do demonstracji czcionek i kompozycji pisma. Wykorzystanie obcojęzycznego tekstu pozwala lepiej skoncentrować się na jego aspektach wizualnych. Tradycyjnie treść stanowią fragmenty traktatu Cycerona O granicach dobra i zła: „Nie ma zatem takiego człowieka, który kocha cierpienie samo w sobie, kto by do niego dążył lub chciał go doświadczyć tylko dlatego, że jest to cierpienie, a dlatego, że czasami zdarzają się takie okoliczności, w których to cierpienie może doprowadzić go do jakiejś wielkiej przyjemności. Kto ma jakiekolwiek prawo obwiniać człowieka, który wybiera przyjemność nie wiążącą się z przykrymi konsekwencjami, albo tego, kto unika takiego cierpienia, które nie prowadzi do przyjemności? Jednocześnie potępiamy ze słusznym oburzeniem i czujemy niechęć do ludzi, którzy są tak owładnięci urokami nietrwałej przyjemności, tak zaślepieni jej pragnieniem, że nie dostrzegają, iż następstwem ich postępowania będą z pewnością cierpienie i trudności”.

Lorem Ipsum to autorski spektakl teatru tańca o poczuciu niespełnienia, które może być przyczyną ekstremalnie silnych uczuć i namiętności. To traktat o przekraczaniu granic w celu zaspokojenia własnych pragnień. Wychodząc poza sferę komfortu, człowiek może podnieść jakość swojego życia. Jest to jednak ryzyko, które niekiedy skutkuje fatalnymi dla niego konsekwencjami.

trailer

Reżyseria: Paweł Urbanowicz
Choreografia: zespół Vagabond Physical Collective
Dramaturgia: Anna Turczyńska i Franciszek Szumiński
Reżyseria świateł: Paweł Murlik
Muzyka: Mateusz Flis
Grafika: Beata Sadowska, The Bonbons Studio Graficzne – Aleksander Joachimiak

Występują: Monika Witkowska, Karolina Januszek, Omar Karabulut, Oscar Mafa, Jarosław Mysona

Premiera: 14 września 2018

Czas trwania: ok. 60 min

Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie SDK.

Spektakl powstał we współpracy z Suwalskim Ośrodkiem Kultury, Stowarzyszeniem Aktywności Społeczno-Artystycznej „Nie Po Drodze”, Wydziałem Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie, Teatrem Tańca i Ruchu ROZBARK w Bytomiu, Gawlock Pictures oraz dzięki wsparciu sponsorów.

Spektakl zrealizowany w ramach Stypendium Prezydenta Miasta Suwałki.

Finansowanie:

Zadanie publiczne jest współfinansowane przez Miasto Suwałki

Vagabond Physical Collective – nieformalny kolektyw artystyczny tworzony przez absolwentów Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. To zderzenie sześciu energii twórczych młodych aktorów-tancerzy poszukujących swojego języka, którzy z zaangażowaniem wkraczają na polskie oraz światowe sceny. Prywatnie przyjaciele o podobnych poglądach na sztukę, dążący do budowania możliwości twórczej realizacji autorskich projektów. Zainteresowani prozaicznymi zagadnieniami, które dotykają każdego. W tworzonych obrazach scenicznych zawierają uniwersalne historie, z którymi widz może się utożsamić.

W skład kolektywu wchodzą:

Karolina Januszek

Monika Witkowska

Omar Karabulut

Oscar Mafa

Jarosław Mysona

Paweł Urbanowicz

Spektakl prezentowany jest w ramach programu TEATR POLSKA 2019.

***

Celem programu TEATR POLSKA jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększanie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji przedstawień w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Sanok: Sanocki Dom Kultury, ul. Mickiewicza 24

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close