Warszawa/Scena Tańca Studio 2019/II: Vagabond Physical Collective „Lorem Ipsum” – reż. Paweł Urbanowicz

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio 2019/II: Vagabond Physical Collective „Lorem Ipsum” – reż. Paweł Urbanowicz

fot. Aleksander Joachimiak

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach drugiej odsłony Sceny Tańca Studio 2019 Instytut Muzyki i Tańca oraz STUDIO teatrgaleria zapraszają na spektakl Lorem Ipsum Vagabond Physical Collective w reżyserii Pawła Urbanowicza.

O spektaklu:

„Lorem ipsum” to powszechnie stosowane w środowisku poligraficznym określenie oznaczające tekst, który nic nie znaczy, a którego używa się do demonstracji czcionek i kompozycji pisma. Wykorzystanie obcojęzycznego tekstu pozwala lepiej skoncentrować się na jego aspektach wizualnych. Tradycyjnie treść stanowią fragmenty traktatu Cycerona O granicach dobra i zła: „Nie ma zatem takiego człowieka, który kocha cierpienie samo w sobie, kto by do niego dążył lub chciał go doświadczyć tylko dlatego, że jest to cierpienie, a dlatego, że czasami zdarzają się takie okoliczności, w których to cierpienie może doprowadzić go do jakiejś wielkiej przyjemności. Kto ma jakiekolwiek prawo obwiniać człowieka, który wybiera przyjemność nie wiążącą się z przykrymi konsekwencjami, albo tego, kto unika takiego cierpienia, które nie prowadzi do przyjemności? Jednocześnie potępiamy ze słusznym oburzeniem i czujemy niechęć do ludzi, którzy są tak owładnięci urokami nietrwałej przyjemności, tak zaślepieni jej pragnieniem, że nie dostrzegają, iż następstwem ich postępowania będą z pewnością cierpienie i trudności”.

Lorem Ipsum to autorski spektakl teatru tańca traktujący o poczuciu niespełnienia, które może być przyczyną ekstremalnie silnych uczuć i namiętności. To traktat o przekraczaniu granic w celu zaspokojenia własnych pragnień. Wychodząc poza sferę komfortu, człowiek ma możliwość podnieść jakość swojego życia. Jest to jednak ryzyko, które może skutkować fatalnymi dla niego konsekwencjami.

trailer

reżyseria: Paweł Urbanowicz

dramaturgia: Anna Turczyńska, Franciszek Szumiński

choreografia: zespół

reżyseria świateł: Paweł Murlik

muzyka: Mateusz Flis

grafika: Beata Sadowska

występują: Monika Witkowska, Wiktoria Zawadzka, Omar Karabulut. Oscar Mafa, Jarosław Mysona

partnerzy: Suwalski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Aktywności Społeczno-Artystycznej „Nie Po Drodze”, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie, Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK w Bytomiu, Gawlock Pictures.

premiera: 14 września 2018

czas trwania: ok. 60 min

Spektakl realizowany w ramach Stypendium Prezydenta Miasta Suwałki

***

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce lub zagranicą. Cyklicznie, przez kilka dni w miesiącu Studio teatrgaleria będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

Projekt Scena Tańca Studio realizowany jest od września 2015 roku przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Studio teatrgaleria przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Biura Kultury m.st. Warszawy. Od początku funkcjonowania projektu odbyły się 32 odsłony, a w trakcie nich zostało zaprezentowanych ponad 240 wydarzeń, w których uczestniczyło ok. 23 tysiące widzów.

BILETY: 20 zł

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

Organizatorzy:

STUDIO teatrgaleria

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

Dofinansowano ze środków:

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawy

Studio Teatr Galeria (miniaturka)  IMIT (miniaturka)

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) Syrenka 2019 STS (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Warszawa: Teatr Studio, plac Defilad 1, Duża Scena

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close