Bytom/to nie jest festiwal 2015: Teatr Rozbark „toniejestpostawartystyczna” – reż. Anna Piotrowska

Zdjęcie: Bytom/to nie jest festiwal 2015: Teatr Rozbark „toniejestpostawartystyczna” – reż. Anna Piotrowska

Fot. Aleksander Joachimiak

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach „to nie jest festiwal 2015” Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK zaprasza na monodram Łukasza Pawłowskiego toniejestpostawartystyczna w reżyserii Anny Piotrowskiej.

Punktem wyjścia do spektaklu toniejestpostawartystyczna! czyli premiery nie będzie! było przyjrzenie się twórczości Tadeusza Kantora, w kontekście obecności aktora w przestrzeni scenicznej. Tadeusz Kantor traktował ją jako tzw. „pokój wyobraźni”, w którym wszystko może się wydarzyć, każde spotkanie jest możliwe, a jedynym ograniczeniem jest tylko fantazja twórców. W swojej twórczości często sięgał do osobistych przeżyć, wspomnień z dzieciństwa i sytuacji, których sam był świadkiem. W naszym spektaklu próbujemy nawiązać do tych idei, ukazując sytuacje z naszych doświadczeń, a także mechanizmy współpracy aktora z reżyserem oraz konflikty i inne okoliczności związane z procesem tworzenia spektaklu. Czy życie jest dziełem sztuki? Każde życie każdym dziełem. Czym jest postawa? Prosta, skrzywiona, wysoka, krępa. Twoja wrażliwość, tożsamość, powrót do historii – kreuję Cię na zewnątrz jako Artystę! ARTISTA DI VITA ! Nie karm gołębi, zasrają Twoją przestrzeń. Chyba, że jest to Twoją kreacją, Twoją postawą artystyczną.

E VVIVA LA VITA!
TONIEJESTPOSTAWARTYSTYCZNA, czyli premiery nie będzie! Spotkanie samego ze sobą. Powroty do przeszłości. Do samego siebie. Co inspirowało Mistrza Kantora …? To jest hołd dla myślenia, wrażliwości i wiary we własne powołanie i przeznaczenie. STO LAT!

Monodram powstały z okazji 100-lecia urodzin Tadeusza Kantora koncentruje się wokół problematyki tożsamości twórcy. W czym tkwi sedno i źródło inicjujące gest twórczy? Co staje się z indywidualnym „ja” artysty, gdy podejmuje grę z różnymi odsłonami swej osobowości i zmienia perspektywę – wciela się w siebie, w swojego aktora, swego własnego obserwatora, a nawet we własnego widza? Zatarciu tych granic towarzyszy napięcie – pulsujący ruch i żywe, wciąż powracające pytanie: Kim jestem?
Anna Duda, obserwatorium krytyczne

monodram w wykonaniu: Łukasza Pawłowskiego

reżyseria: Anna Piotrowska

scenariusz: Anna Piotrowska & Łukasz Pawłowski na podstawie tekstów Łukasza Pawłowskiego

muzyka: Michał Mackiewicz

kostiumy, scenografia, światło: Anna Piotrowska

obserwatorium krytyczne: Anna Duda, Aleksandra Kranz
współpraca: Bożena Suwaj, Paweł Murlik, Michał Wawrzyniak, Dastin Greczyło

produkcja: eferte_Fundacja Rozwoju Tańca, Teatr ROZBARK

Projekt współfinansowany przez Urząd Miasta Bytom, Wydział Kultury i Sportu w ramach projektu „sezon artystyczny eferte_ROZBARK 2015”.

Wstęp wolny. Obowiązuje rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 32 428 13 11 lub elektronicznie: bow@teatrrozbark.pl
Wszystkie miejsca nienumerowane.

***

„to nie jest festiwal”, jak sama nazwa wskazuje, nie jest festiwalem, a uroczystym zwieńczeniem pierwszego pełnego sezonu artystycznego Teatru ROZBARK. Wydarzenie organizowane jest z myślą o wszystkich sympatykach tańca współczesnego. „to nie jest festiwal” jest również znakomitą okazją do poznania różnych form tańca współczesnego.

Szczegółowe informacje: http://www.teatrrozbark.pl/to-nie-jest-festiwal,20

Więcej o warsztatach

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close