Centrum Sztuki Tańca w Warszawie/„EKSPRESJE 05”: Agnieszka Kryst, Karolina Kroczak, Elwira Piorun, Magdalena Przybysz – warsztaty

Zdjęcie: Centrum Sztuki Tańca w Warszawie/„EKSPRESJE 05”: Agnieszka Kryst, Karolina Kroczak, Elwira Piorun, Magdalena Przybysz – warsztaty

Na zdjęciu: Agnieszka Kryst. Fot. Jakub Wittchen.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach V odsłony programu EKSPRESJE, realizowanego przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie, organizatorzy zapraszają do udziału w bezpłatnych warsztatach tanecznych. Zajęcia poprowadzą Agnieszka Kryst  (Komponowanie ciała w czasie rzeczywistym/ A Score), Karolina Kroczak (Partnering) i Elwira Piorun (Klasyka). Warsztaty tańca współczesnego dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej poprowadzi natomiast Magdalena Przybysz.

Wstęp na warsztaty jest wolny, obowiązują zapisy przez stronę internetową: http://centrumsztukitanca.org

 

O warsztatach:

 

Komponowanie ciała w czasie rzeczywistym / A Score

Prowadzenie:  Agnieszka Kryst

godz. 10.00-11.30

 

Komponowanie ciała w czasie rzeczywistym. A Score – to warsztat ruchowy z zakresu pracy ze świadomością ciała i improwizacją. Kluczową rolę w trakcie warsztatu będzie odgrywać pojęcie transformacji, która jest najważniejszym narzędziem w praktyce ruchowej artystki. Transformacja rozumiana jako proces ciągłego przekształcania, minimalizowania i wyolbrzymiania, zniewalania i uwalniania na poziomie pojedynczego gestu i emocji. Z kolei symultanicznie rozwijana praktyka uważności pozwoli dostrzec najmniejszą zmianę i rozłożyć ją na czynniki pierwsze. Tym samym otworzy ona drogę dla świadomej nimi manipulacji. Nieustanna konstrukcja i dekonstrukcja, nawarstwianie i redukowanie ukaże nasze ciała jako przestrzeń gry nieskończonej ilości znaczeń i możliwości.

Partnering

Prowadzenie:  Karolina Kroczak

godz. 11.30-13.00

 

Zajęcia dla wszystkich, którzy chcą spróbować ruchu z partnerem i rozwinąć swoje umiejętności w tym kierunku. Partnering jest formą tańca, gdzie ruch powstaje pomiędzy dwójką lub większą liczbą tancerzy, jest zdefiniowany przez ustalony wcześniej przebieg lub zadania ruchowe. Częścią techniki jest umiejętność prowadzenia lub bycia prowadzonym (słuchania partnera), wspieranie ruchu partnera (dzięki temu możliwe stają się figury, które ze względu na prawa fizyki dla pojedynczego ciała są nieosiągalne), umiejętność podnoszenia (z użyciem struktury a ciała i pędu ruchu, a nie tylko siły) i umiejętność bycia podnoszonym (jak zorganizować ciało, żeby być lekkim). Przeniesienie uwagi na partner uczy wrażliwości i miękkości w kontakcie fizycznym. Technikę i umiejętności partneringu zdobywa się przez praktykę ruchową z partnerem. Jest to dziedzina, której nie można nauczyć się samemu i to stanowi o jej niezwykłości.

 

Klasyka

Prowadzenie:  Elwira Piorun

godz. 13.00-14.30

 

Warsztat zakładę pracę nad utanecznieniem ciała w oparciu o zasady tańca klasycznego. Obejmuje skupienie się na szczegółowych ćwiczeniach pozwalających zdobyć podstawy tej techniki oraz szukanie estetycznych form w pracy nad ruchem, które umożliwiają ich późniejsze wykorzystanie w innych technikach tańca.

 

 

Warsztaty tańca współczesnego dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej

TANECZNE MELANŻE – czyli swobodne improwizacje ruchowe.

Prowadzenie:  Magdalena Przybysz

godz. 14.30-16.00

 

Tańczysz współczesny, towarzyski, a może  jazz, hip hop, lub jakąkolwiek inną formę tańca?

A może po prostu lubisz się ruszać i tańczyć do muzyki?

Niezależnie od tego, jakie są Twoje związki z tańcem, możesz improwizować!

Podczas tego warsztatu każdy uczestnik pozna metody, które pozwalają na uwolnienie swojej spontaniczności i indywidualności!

Przynieś swoją muzykę na komórce, zabierz ze sobą swoją ciało i myśli.

Razem stwórzmy taneczne melanże!

 

Więcej:

http://centrumsztukitanca.org

http://facebook.com/cstwarszawa

 

 

 

 

 

**

 

 

 

Od września do grudnia 2016 w Mazowieckim Instytucie Kultury gości Centrum Sztuki Tańca z programem EKSPRESJE. W ramach  projektu odbywają się spektakle, warsztaty, wystawy i debaty poświęcone tańcowi.  EKSPRESJE to regularna prezentacja i promocja warszawskich artystów związanych z tańcem – profesjonalnych  i rozpoznawalnych już twórców z dorobkiem oraz tancerzy i choreografów rozpoczynających karierę.

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie to projekt pilotażowy, mający na celu budowanie stałego miejsca związanego z tańcem współczesnym i sztukami pokrewnymi. Ogólna wizja projektu została wypracowana przez Komisję Dialogu Społecznego ds. Tańca, a oferentami zostały trzy wytypowane organizacje reprezentujące środowisko, które odpowiadać będą za realizację powierzonego zadania: Fundacja ART_committed, Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru „NOWA FALA”.

 

Partnerem projektu jest Mazowiecki Instytut Kultury.

 

Organizatorem EKSPRESJI jest Centrum Sztuki Tańca w Warszawie skupiające organizacje taneczne NGO.

 

Projekt finansowany jest przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Centrum Sztuki Tańca logo (miniaturka)

MIK logo (miniaturka)Zakochaj się w Warszawie - logo finansowanie (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Warszawa: Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12.

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close