Centrum Sztuki Tańca w Warszawie/„EKSPRESJE 05”: Warszawska Pracownia Kinetograficzna „Ruch uchwycony”

Zdjęcie: Centrum Sztuki Tańca w Warszawie/„EKSPRESJE 05”: Warszawska Pracownia Kinetograficzna „Ruch uchwycony”

Fot. Kasia Chmura-Ciegiełkowska.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach V odsłony programu EKSPRESJE, realizowanego przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie,  Warszawska Pracownia Kinetograficzna oraz Fundacja „Myśl w Ciele” zapraszają na wykład performatywny Ruch uchwycony w reżyserii Hanny Raszewskiej. Czy można uchwycić ruch, czy taniec poddaje się zapisowi, czy zapis go nie zubaża? Można, poddaje się, nie zubaża. Podobnie jak system nutowy pozwala uchwycić dźwięk – kinetografia, czyli system notacji i analizy ruchu Labana-Knusta, zatrzymuje na papierze to, co tak ulotne, co trwa w czasie i w przestrzeni, co manifestuje się poprzez ciało: taniec. Prosty i logiczny system o przejrzystych zasadach pozwala na zapis każdego ruchu, niezależnie od techniki, w jakiej jest wykonywany. Podczas prezentacji Ruch uchwycony łączy się forma wykładu i pokazu, a na koniec publiczność zostaje zaproszona do udziału w chwytającym ruch eksperymencie. Prezentacja odbywająca się w ramach pilotażowego programu Centrum Sztuki Tańca jest zadedykowana zmarłym w tym roku: wybitnej badaczce dr Grażynie Dąbrowskiej i wybitnemu choreologowi Romanowi Arndtowi.

Koncepcja, reżyseria: Hanna Raszewska

Obsada: Aleksandra Kleinrok, Anna Opłocka, Zuzanna Pałka, Hanna Raszewska, Eliza Rudzińska, Małgorzata Skoczelas

Przed  wykładem performatywnym Warszawskiej Pracowni Kinetograficznej i Fundacji „Myśl w Ciele”, odbędzie się pokaz projektu Drzewo życia w reżyserii Pauliny Święcańskiej (Fundacja Artystyczna PERFORM).

Więcej informacji

W ciągu dnia organizatorzy zapraszają również do udziału w warsztatach tanecznych.

Więcej informacji

 

Bilety w cenie 20 zł za dwa spektakle do nabycia w kasie Mazowieckiego Instytutu Kultury oraz na stronie: http://bilety.mik.waw.pl/

Więcej o spektaklach i warsztatach: http://centrumsztukitanca.org, http://facebook.com/cstwarszawa

***

Od września do grudnia 2016 w Mazowieckim Instytucie Kultury gości Centrum Sztuki Tańca z programem EKSPRESJE. W ramach tego projektu odbywają się spektakle, warsztaty, wystawy i debaty poświęcone tańcowi.  EKSPRESJE to regularna prezentacja i promocja warszawskich artystów związanych z tańcem – profesjonalnych  i rozpoznawalnych już twórców z dorobkiem oraz tancerzy i choreografów rozpoczynających karierę.

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie to projekt pilotażowy, mający na celu budowanie stałego miejsca związanego z tańcem współczesnym i sztukami pokrewnymi. Ogólna wizja projektu została wypracowana przez Komisję Dialogu Społecznego ds. Tańca, a oferentami zostały trzy wytypowane organizacje reprezentujące środowisko, które odpowiadać będą za realizację powierzonego zadania: Fundacja ART_committed, Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru „NOWA FALA”.

Partnerem projektu jest Mazowiecki Instytut Kultury.

Organizatorem EKSPRESJI jest Centrum Sztuki Tańca w Warszawie skupiające organizacje taneczne NGO.

Projekt finansowany jest przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Centrum Sztuki Tańca logo (miniaturka)

MIK logo (miniaturka)Zakochaj się w Warszawie - logo finansowanie (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close