Chorzów/INDUSTRAIDA 2016: Sylwia Hefczyńska-Lewandowska, Piotr Tetlak „W DRODZE/ Infinity K”

Zdjęcie: Chorzów/INDUSTRAIDA 2016:  Sylwia Hefczyńska-Lewandowska, Piotr Tetlak „W DRODZE/ Infinity K”

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Święta Szlaku Zabytków Techniki INDUSTRIADA 2016 odbędzis się spektakl przygotowany przez Piotra Tetlaka i Sylwię Hefczyńską-Lewandowską. W ruchomych obrazach twórcy projektu zestawią ze sobą negatywne i pozytywne strony życia w przestrzeni przemysłowej. Dla przybysza z zewnątrz Śląsk jawi się jako suma wielu warstw. Warstwy, które powstały lata temu nie giną, tylko tworzą coraz ciekawsze struktury. Obrazy zastane związane z tradycją, odrębnością i tożsamością trwają, ale obok nich, wokół nich, wręcz na nich pojawiają się nowe.

Produkcja: Centrum Scenografii Polskiej oddział Muzeum Śląskiego w Katowcach. Współpraca: Referat Promocji UM Chorzowa. Spektakl zrealizowany w trakcie III edycji Festiwalu Nowej Scenografii – cykl Mitologie Industrialnej Przestrzeni. Shared Space.

Projekt Mitologie Industrialnej Przestrzeni jest częścią „ SharedSpace: Music Weather Politics 2013 – 2016” stworzonym we współpracy z Praskim Quadriennalle Projektowania Widowisk i Przestrzeni.

Liczba miejsc ograniczona do 200 uczestników. Zbiórka uczestników pod bramą Huty Królewskiej od strony ul. Katowickiej (w pobliżu przystanku tramwajowego Chorzów Metalowców) – tam rozpoczyna się spektakl.

Kontakt: industriada@chorzow.eu

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close