„Ciemna noc ziemi” – butō medytacje z Sylwią Hanff

Zdjęcie: „Ciemna noc ziemi” – butō medytacje z Sylwią Hanff

Wersja do druku

Udostępnij

Butō czerpie siłę z mitycznej zasady żeńskiej jin, ciemnej siły ziemi. Jest tańcem mroku – wchodzeniem w głąb cielesnej psyche, tańcem śniącego ciała. Sięga do ekspresjonistycznych i rytualnych korzeni tańca. Wszystko po to, by odzyskać ciało pierwotne, naiwne w swym połączeniu z naturą i archetypem Kosmicznej Bogini. Butō jest powrotem do nas samych i pierwotnej więzi z życiem.

Ciemna moc ziemi Przebudzenie ciała butō jako uwalnianie ciała od -izmów: uwalnianie z jednej strony od psychologizmu i biologizmu, a z drugiej od systemów filozoficznych, politycznych, a także religijnych i duchowych. To odkrywanie ciała-butō jako czystej manifestacji Życia.

Butō to taniec, którego istotą jest poszerzona percepcja ciała wyzwolonego z automatyzmów codzienności, poszukiwanie tego, co autentyczne w ciele, tajemniczego piękna, otwarcie na kontakt z Jaźnią i jedność Kosmosu w jego wiecznym cyklu życia i śmierci. Butō jest stanem jedności umysłu-ciała umożliwiającym subtelne odczuwanie wewnętrznego i zewnętrznego świata; to czyste doświadczenie zmieniających się stanów istnienia. Tancerz, istniejąc na krańcach czasu, otwiera przestrzeń, w której ujawniają się rzeczy niewidzialne.

22 kwietnia 2012 (UWAGA! niedziela), godz. 11.00-13.00

13 i 27 maja 2012 (UWAGA! niedziela), godz. 11.00-13.00

ZGŁOSZENIA: Sylwia Hanff, email: limenbutoh@wp.pl, tel. 607640208

MIEJSCE: Warszawa, Centrum Łowicka, ul. Łowicka 21 (metro Racławicka)
OPŁATA: 40 zł

inne wydarzenia

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close