Ludzie tańca

Zdjęcie: Sylwia Hanff

Fot. Marta Przybyło.

Wersja do druku

Udostępnij

Sylwia Hanff – tancerka butō, choreografka, reżyserka, nauczycielka technik pracy z ciałem i medytacji (m.in. jogi kundalini i medytacji labiryntu), tancerka-mim. Abolwentka foilozofii Uniwersytetu Warszawskiego.

Tańca współczesnego i orientalnego uczyła się na wielu międzynarodowych warsztatach tańca w Polsce, Niemczech i Wielkiej Brytanii, występowała ze Studiem Mimów Stefana Niedziałkowskiego. Tańczyła w międzynarodowych projektach tanecznych w choreografii Atsushiego Takenouchi, Katy Juhash i Fran Barbe, Kana Katsury. 4 lata była aktorką zawodowego zespołu Warszawskiego Teatru Pantomimy, 10 lat współpracowała z Teatrem Narodowym (brała udział m.in. w spektaklach Jerzego Grzegorzewskiego) i Operą Narodową, a także Teatrem Powszechnym w Warszawie, współpracuje z teatrami fizycznymi i eksperymentalnymi.

Butō uczyła się u największych mistrzów: Ko Murobushiego, DaisukeYashimoto, Carlotty Ikedy, Atsushi Takenouchi, Kana Katsury, Tadashi Endo, jednak od początku poszukuje europejskiego ciała butō. Od 2002 roku prowadzi Teatr Limen. Przez wiele lat działała w Warszawie, następnie w Wolimierzu, obecnie powróciła do stolicy. Występowała na wielu festiwalach sztuki performatywnej w kraju, m.in. Festiwal Sztuka Ulicy i Festiwal Skrzyżowanie Kultur w Warszawie, oraz Maat Festival w Lublinie

Informacje o artystce i teatrze: www.limenbutoh.net
http://www.youtube.com/watch?v=fHqvVQCcP3s

8 Pustyń (Dromenon). Fot. Irena Lipińska.
8 Pustyń (Dromenon). Fot.. Arkadiusz Rączka.
Fot. Marta Przybyło.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Wydarzenia

Bibliografia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close