Warsztaty

Wrocław/Artystyczne Spotkania „Kreatywne Wibracje”: Warsztaty taneczne; prowadzenie: Sylwia Hanff, Aurora Lubos

Zdjęcie: Wrocław/Artystyczne Spotkania „Kreatywne Wibracje”: Warsztaty taneczne; prowadzenie: Sylwia Hanff, Aurora Lubos

fot. Adam Kamiński, warsztaty taneczne Kreatywne Wibracje; materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach projektu Kreatywne Wibracje Sylwia Hanff i Aurora Lubos poprowadzą warsztaty taneczne. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Harmonogram:

Sylwia Hanff – godz. 15.00-16.30

Aurora Lubos – godz. 17.00-18.30

Zapisy: atutysztuki@gmail.com

Sylwia Hanff – choreografka, tancerka Butoh, nauczycielka technik pracy z ciałem i medytacji (m.in. jogi kundalini i medytacji labiryntu), tancerka-mim. Absolwentka filozofii Uniwersytetu Warszawskiego.

Aurora Lubos – jest niezależną artystką i performerką związaną z gdańską i brytyjską sceną tańca współczesnego.

O projekcie: 

Spotkania artystyczne Kreatywne Wibracje mają na celu uświadomienie młodym ludziom możliwości współtworzenia kultury poprzez realizację warsztatów twórczych, zwiedzanie miejsc związanych z dziedzictwem narodowym, pracowni artystycznych i aktywne uczestnictwo w procesie twórczym. Program skierowany jest do młodzieży także z niepełnosprawnością umysłową i zagrożoną wykluczeniem społecznym, młodzieżowych grup tanecznych, a pośrednio do instruktorów, terapeutów, animatorów, pedagogów, multiplikatorów oraz tych wszystkich, którzy są otwarci na pracę twórczą.

Projekt ma zachęcić młodych ludzi do poznawania historii własnego kraju, a jego realizacja skupiona będzie na sztuce tańca. Program ma na celu pokazanie beneficjentom zadania alternatywnych sposobów spędzania czasu, realizowania swoich zainteresowań, rozbudzenia kreatywnego myślenia.

Twórczy proces będzie prowadził do różnych form choreografii, napędzany przez różnorodność tematów i motywów rodzących się podczas procesu grupowego, które stopniowo prowadzą do narracji wygenerowanej przez kolaż obrazów oraz teatralno-tanecznych sekwencji ruchowych. Artyści będą spajać cytaty z różnych kontekstów w nowe całości. Proces twórczy coraz częściej przybiera charakter eksperymentu na różnych fragmentach rzeczywistości, którego efektem ma być ukazanie nieznanego lub zapomnianego wymiaru bytu. Istotnym punktem warsztatów będzie analiza i omówienie procesu twórczego w aspekcie ewoluującej pracy grupowej. Kreacyjna praca wykorzystująca narzędzie ruchu jest więc istotna nie tylko ze względu na zamierzone efekty artystyczne, ale również ze względu na rozwój osobisty uczestników. Grupa otrzyma podstawy warsztatowe stosowne do swojego profilu i na tej bazie będzie odbywała się późniejsza praca kreacyjna.

Odbędzie się  wieczór  tańca i improwizacji, oraz  pokazy powarsztatowe.

Projekt trwa od czerwca do grudnia 2020 roku.

Program Fundacji Ludzka Sprawa

Koordynacja: Anna Morawiecka, Adam Kamiński

Projekt Kreatywne Wibracje współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i Fundację KGHM Polska Miedź

Organizator: Fundacja Ludzka Sprawa

Współorganizatorzy: Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych, Centrum na Przedmieściu, Stowarzyszenie JEST CZŁOWIEK

Kreatywne Wibracje 2020_Ludzka Sprawa_logotyp (miniaturka)      Kreatywne Wibracje 2020_MKiDN (miniaturka)    Kreatywne Wibracje 2020_KGHM (miniaturka)

Kreatywne Wibracje 2020_Centrum na Przedmieściu (miniaturka)  Kreatywne Wibracje 2020_dfop (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close