Mandala Performance Festival/Wrocław: Sylwia Hanff „Arya”

Zdjęcie: Mandala Performance Festival/Wrocław: Sylwia Hanff „Arya”

Z materiałów festiwalu MANDALA

Wersja do druku

Udostępnij

ARYA wpisuje się nurt poszukiwań, które nazwałam Czarna Latifa – projekt eksplorujący butō jako taniec medytacyjny oraz jakość nazywaną przeze mnie „butō pierwotnej przestrzeni”. Latifa w sufickim mistycyzmie oznacza poziom otwarcia na Esencję – na Prawdę i Naturę człowieka poza fałszywymi strukturami osobowości. Czarna latifa to wymiar wglądu w siebie, związek ze śmiercią, głębię ciszy. To źródło naszej miłości. 

 

„Prawdziwa wolność polega na wyborze pomiędzy beznadzieją, rozpaczą, zachwytem i radością. Nie ma znaczenia, co wybierzesz. To jedynie różne smaki tej samej esencji.” Chameli Gad Ardagh

 

Czy słyszysz muzykę? To grają Mistrzynie i Mistrzowie Pierwotnej Przestrzeni, a wśród nich Kazuo Ohno – tańczy. Stał się moim Mistrzem dopiero po wielu latach poszukiwań.

 

SYLWIA HANFF

ARYA

solo butō

Koncepcja, reżyseria, oprac.muz. (collage), kostiumy, taniec: Sylwia Hanff

Video-art: Gamid Ibadullajev do muzyki Indii Czajkowskiej

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:30

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close